Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Minek érdemes menni villamosmé...

Tamas2000 kérdése:

Minek érdemes menni villamosmérnöknek, gépészmérnöknek vagy mehatronikai mérnöknek és miért?

Figyelt kérdés

#gépészmérnök #villamosmérnök #mehatronukiai mérnök
2014. máj. 24. 12:19
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%

Mindenféle mérnökre nagy a kereslet, szóval ez igazából részletkérdés. Azt nézd meg, a környékeden mire van nagyobb igény.

Jogásznak-közgazdásznak nem érdemes,az büfészak.

2014. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mindenképpen villamosmérnök.

Éves szinten tízezrek mennek gépészmérnökire, mechatrora és villamosra sokkal kevesebben. Nyilván majd jön a sok okos, aki megmondja milyen nagy szükség van a gépészmérnökökre, mekkora hiány van stb stb. Én azt tapasztalom, hogy már nincs akkora hiány mint néhány évvel ezelőtt és van egy pár munkanélküli gépész frissen végzett ismerősöm is. :)

Villamosra kevesen jelentkeznek, még kevesebben végzik el. Nehéz szak, de a legjobban hasznosítható tudást adja. Azonnal elhelyezkedhetsz vele, nagyon jól megfizetik.


Én így látom, ez szubjektív vélemény. Nem kérek véleményezést a többi válaszolótól. :)

2014. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kösz amúgy én is a villamosmérnökön gondolkotam.
2014. máj. 24. 14:48
 4/19 Krill válasza:
Jó mérnökből akármelyik hiány van. Tehát ha értelmes vagy akkor bármelyikkel szénné keresheted magad a versenyszektorban. Ha csak alkalmazott akarsz lenni, akkor pedig szintén tök mindegy, mert egyforma a bértábla besorolás ;-)
2014. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kösz.
2014. máj. 26. 17:16
 6/19 anonim válasza:

Úgy látom, rosszul közelíted meg a dolgot!

Elsősorban azt nézd meg, melyik az a szak, ami jobban vonz, és jól érzed magad benne. Ha valamit kényszerből fogsz csinálni, kicsi az esélye, hogy jó szakember leszel azon a területen. A jó szakembereket mindhárom területen keresik. Rosszakkal, Dunát lehet rekeszteni...

2014. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

Ha a villamos mellet döntesz akkor szakosodj védelmes mérnöknek! Az orrodon jön ki az agyad mire végzel, de az egész országban összesen ~40 jó védelmes mérnök ha van.


Viszont a villamosra nincs akkora kereslet.

Áramszolgáltatók adják a legnagyobb piacot, de ők nem igazán fizetnek meg (tapasztalat)

Ha jól akarsz keresni akkor olyan szakra menj ami kapcsolódik a tömeg / gyártósori technológiákhoz. _Annak nagy a piaca. (Bosch, Audi, Merci, Continental, Suzuki, GE, Opel,) csak,h a legnagyobbakat említsem, de ezekhez kapcsolódik egy csomó kiszolgáló alvállalkozás ott is el tudsz helyezkedni.


Ja. a lényeg,h legalább középfokon beszélj angolul és esetleg még egy európai nyelven. Ha megunod a mérnökösködést akkor angol +1 nyelvvel bármelyik multihoz rögtön felvesznek és ott jellemzően gondtalanra keresed magad ;-)

2014. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
0%
Normális szakmával többet érnél.....
2014. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

LOL, utolsó tudod miről beszélsz? Talán az orvosi, progarmozó matematikus diploma az, ami ma többet ér egy jó villamos/gépész/mechatronikai mérnökinél. Vagy azok sem.

Kérdező, először is meChatronikai mérnök.

Másodszor, igazából ahogy írták, bármelyikre mész, ha jó szakember leszel, lesz helyed. Gépészmérnök mindenhova kell, így az keresettebb. Pl. a nagy multik amik itt a környékünkön vannak, mind csak gépészt keres, mivel a villamosmérnöki melót megcsináltatják a külföldi mérnökökkel, csak a gépek fejlesztésére kell nekik helyben mérnök.

Mechatronikai mérnöknek meg azért érdemes menni, mert talán az öleli fel legjobban a szakmát, onnan bármerre át tudod képezni magad könnyedén, akár gépész, akár energetika, akár automatika, híradástechnika szakirányba.

Szóval szerintem gépész-->mechatronikai-->villamos mérnök. Mondom ezt úgy, hogy most csöppenek bele a villamosmérnök szakmába.

2014. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket olvasva elgondolkotam egy kicsit lehet hogy fizikus leszek de biztos hogy alapitani fogok egy céget.
2014. jún. 12. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!