Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek megéri egész...

Szerintetek megéri egész éjjel tanulni?

Figyelt kérdés
Irodalomból egy féléves anyagból felelek a jobb jegyért...van pár témakör amit nem igazán tanultam meg..és ezeket elszeretném sajátítani...szerintetek menni fog? 3 költő,élete,versei elemzése,plusz 2 vers kívülről...Gimnáziumba járok és 17 éves vagyok...ha odakoncentrálok rendszerint megy a tanulás elég gyorsan,és hatékonyan!

2014. máj. 28. 19:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem javaslom, mert teljesen kómásan nem lehet jól felelni azt is elfelejted amit addig tudtál. Olyan éjfélig próbálj mindent átnézni. A lényeg hogy megértsd az anyagot, kösd valamihez, hogy ne csak üres szavak legyenek, hanem ilyen láncszerűen elő tudd őket hívni.

Én éjfél után már lefeküdnék, és maximum kicsit korábban kelnék reggel, hogy még egyszer átfussam a dolgokat.

És igen, koncentrálj, addig kapcsold ki a facebookot és mindent, és ne pánikolj ;)

2014. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) nem pánikolok!:) csak elég sok átnézendőm van...:s inkább megtanulnivalóm..és éjfélig nemhiszem h a végére érek.:S
2014. máj. 28. 19:53
 3/37 anonim ***** válasza:

"3 költő,élete,versei elemzése,plusz 2 vers kívülről"


Vedd rövidre az elemzést, a költők életét, természetesen a verseket azokat meg kell tanulni, rajtad múlik milyen jegyet akarsz elérni. Nem írtad kitől vannak a versek, ha választani lehet, akkor válaszd a legrövidebbet.

Menni fog, ha te is úgy akarod.

A tanulás egyéni.

Az én tesóm a főiskoláskorában éjjel 2-3 ig tanult, a-z ig átolvasta az anyagot, igaz a lelket én tartottam benne, ütögettem a hátát éjjel 2-ig,hogy ne legyen egyedül, magányosan, plusz vérkeringés javítás, azután feladtam, mert nagyon elfáradtam, és nekem melózni kellett menni.

Nem felejtette el az éjszaka tanultakat. Hozzáteszem ő év közben megtanulta, csak a biztonságkedvéért kezdte újra a tananyagok ismétlését.

A vizsgája kitűnő lett.

Angol nyelv, irodalom, angol töri, számítástechnika csínjabinja, és minden egyéb tantárgya kitűnő lett.

Meg is lett a kitartás eredménye, jó munkahely jó jövedelemmel.


És ha szereted a Szőlőcukrot egyél sokat memória javító. Nálunk bevált.


Sok sikert, kitartást a tanuláshoz;)

2014. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Vajda János,Mikszáth Kálmán,Paul Verlaine,Arthur Rimbaud,Charles Baudelaire...:D Habár az utóbbi 3-tól csak 1-1 verset kér.:)
2014. máj. 29. 18:28
 5/37 anonim ***** válasza:
Francia íróktól franciául? vagy csak magyarul?
2014. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Magyarul természetesen..:)
2014. máj. 29. 18:31
 7/37 anonim ***** válasza:

A magyar versíróktól mennyi verset kér a tanár, mert hogy írtad a francia íróktól egy-egy verset kér a tanár.

Szabad választás, ha igen akkor keresek neked rövid verseket a francia íróktól,és mikor lesz a feleltető vizsga?

2014. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Arthur Rimbaud,Charles Baudelaire.. ezeket imádom(*.*)
2014. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Holnap!:) Pontosan ezekről a versekről kell beszámolnom!

Vajda János: A vaáli erdőben,Nádas tavon,Az üstökös,Húsz év múlva

Charles Baudelaire:Az albatrosz,Kapcsolatok

Paul Verlaine:Költészettan

Arthur Rimbaud:A magánhangzók szonetjje

2014. máj. 29. 18:37
 10/37 anonim ***** válasza:
Mikszáth Kálmán-tól vers vagy novella?
2014. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!