Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen szakmát ajánlotok...

Milyen szakmát ajánlotok nekem ezek alapján?

Figyelt kérdés

Szeretem a stílust, a divatot, az anyagokat, a szép dolgokat. Jó a szépérzékem és van rajzérzékem is, de nem tudok még rajzolni.

Nem rég vettem egy varrógépet, hobbivarrás gyanánt. Élvezem! Kicsi korom óta érdekelt az anyagok, a dekorálás, ruhakészítés, a szép környezet.

Dekoratőrnek kezdtem el tanulni, de rájöttem, hogy nem nekem való és abba is hagytam több okból.

Valami olyan szakmát szeretnék, ahol tudok alkotni és anyagokkal foglalkozni és bele tudom vonni a divatot. Én inkább gyakorlati ember vagyok, nem tudok leülni és tanulni.

Kérek még mellé hozzászólást, hogy miért azt válasszam (saját vagy akár barátok véleménye alapján, de utolsósorban interneten olvasott vélemények összessége)is jöhet.


Köszönöm!


Köszönöm!



2014. júl. 8. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelelő lenne óvodapedagógus vagy vmi hasonló, ott igaz h nem kell nagyon művészien rajzolni,de kreatívnak kell lenni,hogy lekösd a gyerekeket, énekelni, rajzolni velük,nekik, vagy mi még varrtunk is kicsit óvodában,de azért oda nem árt ha tudsz énekelni is:)
2014. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves hozzászólást és a segítséget, de megmondom őszintén, hogy kifejezetten nem szeretem a gyerekeket, így enyhén kifejezve magamat.

19/L

2014. júl. 8. 20:27
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha van még egyéb ötleted, szívesen fogadom! :-)

És természetesen várom a további válaszokat is, a többiektől.

2014. júl. 8. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát kézen fekvő lenne a divattervező, anyagtervező, de ahhoz kell tudni rajzolni. Lehet "egyszerűen" varrónő, szabó is, bár mostanság nekik nem éppen áll a zászló, de szerintem minden szerencse és tehetség kérdése. Akár a szépségiparban is elhelyezkedhetsz, bár ott anyagokkal nem igen fogsz találkozni!
2014. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Hirtelen ennyit tudtam keresni neked, itt vannak divattervező képzések. Az első kettő az a BKF ott van a kézműves alapszak és a rá épülő mester szak.

A másik kettő külföldi aminek van Magyarországon iskolája.

Nyilván ezek egyetemi,főiskolai képzések, de ha OKJ-s képzéseket keresel akkor vannak különböző divatiskolák az országban ahol oktatnak divattervezést.:)

remélem tudtam segíteni :)

2014. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Én most OKJ-t keresek, és még mindig nem találom a helyem!


Egyéb kreatív/művészi szakmát tudna valaki ajánlani?

2014. aug. 11. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ajánlanám az ipari termék- és formatervező mérnökit. Ott tudsz szakosodni textilre, csomagolásra, enteriőrre, vagy akár öltözék és kiegészítők tervezésére is.

Ezen a szakon rajzalkalmasságit kell tenned, hogy felvehessenek. Több egyetemen is oktatják, pl. BME, OE, PTE, stb.

2014. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!