Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jogász akarok menni mindenképp...

Jogász akarok menni mindenképp, de közben okj-képzést is akarok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok középiskolás, jogász szakara akarok menni.De úgy, hogy ezzel párhuzamba egy valamilyen tanfolyamot pluszba még végeznék, úgy hogy közben a tanulok, mert ügyvédnek akarok majd szakosodni a 3. év elvégzése után.

Nem tudom még milyen okj- képzés legyen.

Szerintetek mi illik ehhez a szakmához pluszba?


2014. júl. 17. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
* a kérdésben kihagytam Szakra! Bocsánat!
2014. júl. 17. 14:47
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

olyan nincs, hogy 3. év végén szakosodás a jogi egyetemen.

elég megterhelő az egyetem, nem kell még okj-s tanfolyam

2014. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vizsgaidőszakban rögtön ráfogsz jönni, hogy csak magaddal szúrnál ki, másrészt értelmetlen egy okj, feltéve ha sikerült elvégezned a jogot.
2014. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs jogi karon szakosodás. Kilépsz onnan, jogász leszel, majd aztán, ha az öt év képzés utáni három év elteltével lerakod a szakvizsgáidat (ezek is húzós összegekbe kerülnek), akkor ezzel végezve lehetsz gyakorló ügyvéd a ranglétra legeslegalján valahol... Ha egyáltalán találsz olyan helyet, ahol úgy nagyjából valami minimálbérszerű összegért alkalmaznak téged (hacsak nem neked kell majd azért fizetni, hogy egyáltalán dolgozhass! És ez nem vicc!). A jogi kar mellé sem kapacitásban, sem értelemben nem illik semmilyen OKJ... Kb. mintha egy tanár akarna mondjuk ped.asszisztens OKJ-t végezni :DD.
2014. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!