Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A Miskolci Rendészeti Szakközé...

A Miskolci Rendészeti Szakközépiskola elvégzése után lehetek nyomozó?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és már régóta gondolkodtam azon, hogy nyomozó legyek. A ponthatár nem olyan vészes az MRSZI-nél, így oda szeretnék majd felvételizni. Akik oda jelentkeznek/jelentkeztek, vagy esetleg ott végeztek: Mik a tapasztalataitok ? Tudom hogy először rendőrként le kell húzni néhány évet, és utána lehetek nyomozó..

2014. aug. 14. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A miskolcin eleve hogy lehet ponthatár, mikor az nem egyetem? Az maximum az alkalmassági vizsgán szerezhető pont, de oda nem kell érettségi pont, csak legyen meg a bizonyítvány.

Amúgy ha évet dolgozol rendőrként az mrszki után, akkor jelentkezhetsz levelezőn az NKE-RTK-ra a nyomozói szakirányok valamelyikére, de levelezőn mindenképp feltétel, hogy legalább 3 évet rendőri állományban dolgozz, utána mehetsz tanulni nyomozónak.

2014. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor az :D...És ha nem végzem el az NKE-RTK valamilyen szakát, akkor nem is lehetek nyomozó ?
2014. aug. 15. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom. Nem akarok rossz infót írni, de katonaságnál a tiszthelyettesképzőt végzett személy például csak főtörzsőrmester rendfokozatig léphet, ez a rendőrségi rendfokozatoknál is így van, a miskolci pedig tiszthelyettesképző szakközép. A nyomozó pedig hadnagyként kezd dolgozni, de erről kérdezz meg egy rendőrt, ő jobb felvilágosítást tud adni.
2014. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Így lesz ! Köszi a válaszod !
2014. aug. 15. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy azért szerintem add be a jelentkezésed nappalin az NKE-RTK-ra. Egy próbát megér, lehet a pontszámod is meg lesz hozzá. Leginkább a magyar és töri érettségire koncentrálj, azokat viszed tovább oda, esetleg emeltet is tehetsz egyikből.
2014. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az idei ponthatára a miskolci sulinak 169pont, úgyhogy a kérdező valóban jól írta. A többi rendészeti iskolában magasabbak szoktak lenni a ponthatárok..
2014. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót ! Igaz, hozzám az Adyligeti Szakközép sokkal közelebb van. Arról van valami hasznos infótok, tapasztat stb. ?
2014. aug. 17. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
3. válaszoló butaságot írt, rengeteg tiszthelyettes nyomozó van, akár őrmesterként is lehet valaki nyomozó, de jellemzően nem egyből nyomozók lesznek, miután kikerültek a szakközépből, ha valaki rögtön az akar lenni az iskola után, akkor főiskola kell.
2014. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is így tudom! Köszi a válaszod :D
2014. aug. 17. 17:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Speciel nem tudok tiszthelyettes nyomozóról, meg ha így van, akkor nem tudom miért van külön nyomozói szak egyetemen rohadt magas ponthatárral. Annyit tudok, hogy aki a miskolcit elvégzi, az megy járőrözni.
2014. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!