Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kedves Mindenki! Szeretnék...

Kedves Mindenki! Szeretnék érdeklődni, mielőtt belevágok egy OKJ tanfolyamba. Igaz, hogy az egészségügyi, pontosabban ápoló tanfolyamokat főleg a már szakmában dolgozóknak találták ki? Nekem már van egy diplomám, de szeretnék több lábon állni.

Figyelt kérdés
OKJ, egészségügyi képzések, ápoló

#OKJ #ápoló #hiányszakma #felnőttképzés #elhivatottság #diplomás pályamódosítás #fővárosi képző
2014. dec. 22. 22:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem a szakmában dolgozóknak találták ki. Egy sima érettségi elég hozzá. Legalábbis elég volt amikor én elkezdtem. Egy átlagos gimnáziumba jártam, angol tagozatra, közöm nem volt az egészségügyhöz, ahogy az okj-s osztálytársaim 99%-ának sem. Olvastam az újságban nyáron, hogy ősztől indul, gondoltam megpróbálom, érdekesnek tűnik. És tényleg az. Ahogy elvégeztem, lett munkám is azonnal. De szinte bármelyik városban lehet vele munkát találni, akár külföldre is mehetsz ezzel a végzettséggel úgy, hogy nem egy gyárban csomagolsz vagy a szalag mellett állsz, hanem egy modern kórházban dolgozhatsz, az itthoni béred többszöröséért. Ápolókból mindenhol hiány van. Ráadásul sok képzés épül rá, szakosodhatsz is valamilyen irányba, csak ki kell találnod, hogy melyik része érdekel a legjobban.
2014. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Szerintem olyanokat keresnek rá akinek nincs semmilyen szakmája, vagy elavult és át kell képezni.
2014. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Na akkor majd én elmagyarázom, mivel a 2. teljesen hülyeségeket írt, az első meg nem volt pontos.


Minden az elejéről kezdenek! Diplomásként ez a mondat mindent elmond neked! :)

Szimplán egy érettségi kell hozzá! Szóval sok egyetemre be nem jutó diák megy oda.


Jó ötlet megcsinálni, általában mindig lehet vele melót kapni! :)

2014. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 KiaraPro válasza:
57%

Szerintem semmit nem írt rosszul a legelső válaszadó. Én pont most végeztem el az OKJ ápolót, előtte pedig teljesen más szakirányon szereztem diplomát a főiskolán.De amúgy csak egy érettségi kell hozzá, mint minden más OKJ-s cucchoz is. Bárki tanulhatja, inkább csak azt teszteld le mielőtt jelentkeznél, hogy mennyire bírod a vért, a székletet, meg a különböző szagokat, látványokat... sokan voltak, akik emiatt hagyták abba.

Ja, és úgy tudom, hogy most változott az OKJ rendszer, és ápoló már csak nappali tagozaton lehetsz, és azt hiszem hogy 3 év alatt. De ez nem 100%-os infó, nézz utána.

2014. dec. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig tökjó minden válasz.
2014. dec. 23. 00:37
 6/30 anonim ***** válasza:

"Szimplán egy érettségi kell hozzá! Szóval sok egyetemre be nem jutó diák megy oda."


Ami engem érdekelt (szülésznő), azt nem indították diplomáson, a főiskolán is csak 2 helyen az országban, és ott is csak felsőfokú szakképzésben, szóval hiába végeztem volna el ott, akkor sem diplomát kapok. Ezért nem lett volna értelme az ország másik végébe suliba járni, amikor helyben is volt. Most már diplomás képzésben is indítják, de sokkal kevesebb a gyakorlat, mint ami nekünk az OKJ-n volt, akik diplomásként kerülnek hozzánk, még egy infúziót se nagyon tudnak bekötni, nem ám a többit. És a követelmények ugyanazok.

2014. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ha valaki mesélne erről a képzésről; pl. hogy a gyakorlati része pontosan milyen...?! Ilyeneket is várnék! Köszi! Az egyik fővárosi képzőbe jelentkeztem, de nem írom ki a nevét, állítólag nagyon jó és sokan járnak oda.
2014. dec. 23. 14:17
 8/30 KiaraPro válasza:
Gyakorlatban mindenféle osztályokon kell bizonyos időtartamot "gyakornokoskodnod". Eddig ez kb. úgy nézett ki, hogy belgyógyászat volt a legtöbb (200 óra), aztán sebészet (180), gyermekgyógyászat (120). Ezekből kellett menni a legtöbbet. De volt még pl.: fül-orr-gége, szemészet, bölcsőde, pszichiátria, otthonápolás, trauma, sürgi, szülészet, újszülött osztály, szoci otthon,...stb. A jelenlegi rendszerben meg nem tudom. :) De a lényeg, ha mész gyakorlatra: legyél érdeklődő, akkor segítenek, és csinálj meg mindent, amit kérnek,de csak egy bizonyos határig. Ha csak pelenkáztatnak és ágyaztatnak veled egyfolytában, akkor ne engedd hogy túlzottan beleéljék magukat ebbe a helyzetbe, mert akkor nem tanulsz majd semmit. Ja, és ha a Pannonba mész, akkor kezdd el szervezni magadnak a gyaksit.. mert ők nem erőltetik meg magukat. :)
2014. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%
Ne menj OKJ-ra.
2014. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Miért ne menjek OKJ-ra?
2014. dec. 25. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!