Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kedves Mindenki! Szeretnék...

Kedves Mindenki! Szeretnék érdeklődni, mielőtt belevágok egy OKJ tanfolyamba. Igaz, hogy az egészségügyi, pontosabban ápoló tanfolyamokat főleg a már szakmában dolgozóknak találták ki? Nekem már van egy diplomám, de szeretnék több lábon állni.

Figyelt kérdés
OKJ, egészségügyi képzések, ápoló

#OKJ #ápoló #hiányszakma #felnőttképzés #elhivatottság #diplomás pályamódosítás #fővárosi képző
2014. dec. 22. 22:35
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Én most kifejezetten az OKJ 52-esre gondolok! 18 hónapig kell vele tanulni hétvégenként és állítólag nem ér semmit... ez igaz?
2015. febr. 12. 11:00
 22/30 anonim ***** válasza:
Én az 54es okj-ra gondoltam.
2015. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Sikeres eddig a pályamódosításom!


A képzés harmadik hetében kaptam egy segédápolói munkát egy nagyon jó kórház jó osztályára. Legszívesebben bemennék a háziorvoshoz, akinek az asszisztense megmondta, hogy sohase fogok kórházban munkát kapni. Hát, basszus, ennyit a magyar rosszindulatról és pesszimizmusról!


:)

2015. febr. 22. 21:58
 24/30 anonim ***** válasza:

Ez jó hír, mert én is gyakorló ápolónak tanulok. Háziorvosi asszisztens véleményére pedig ne adj, az enyém is megpróbált lebeszélni. Ő eü szakközépbe járt, ami tudtommal nem ad komolyabb végzettséget, mint a mienk. Sőt, kb. ugyanaz mind a tantárgyakat, mind pedig a végzettségi szint tekintetében (középfokú). Szerintem is arról lehet szó, hogy az állásukat féltik. Nekem egyik tanárom azt mondta, hogy eü szakközépbe nagyon sokan csak azért mentek, mert máshová nem vették fel őket. Nem is akart mind ápoló lenni. Sokukon meg is látszik, hiszen hisztis, kiégett, utálatos személyek. Észrevenni, hogy kit érdekelt a szakma és kit nem. Nem bírják elviselni a fiatalabb, elhivatottabb konkurenciát ebben a létszámstoppos rendszerben. Azt is mondták nekem, hogy nem érdemes a diplomás képzéssel kezdeni, mert az okj ápolót szívesebben felveszik dolgozni. Bár ők már az 55-ösre gondoltak, nem az 52-re. Érdemes még a 9 hónaposra is jelentkezni a 18 hónapos után.

Nekem egyébként hétről hétre jobban tetszik a képzés, imádok ápolónak tanulni. Sokan próbáltak már lebeszélni, de fütyülök rájuk. A háziorvosom érdekesmód bíztat és sok sikert kíván, lehet ezért olyan az asszisztense amilyen.

2015. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Kommentelő!


Köszi a választ! Nekem azóta munkám is lett egy kórházban, a fővárosban, úgy, hogy egy hónapja kezdtem a képzést (OKJ). Még hogy nem engednek minket kórházba?!? Ez csak irigység lehetett az én asszisztensem részéről is.

2015. márc. 25. 16:31
 26/30 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni, hogy miért olyan egetverően nagy váltás tanárból ápolónőnek tanulni? Nem bányász voltam... Csak annyira ledöbben egy-két ember.
2015. márc. 26. 17:54
 27/30 anonim ***** válasza:
Lehet inkább azon döbbennek le, hogy van aki az eü-be akar dolgozni. Ismerek olyat, aki könyvelőből lett csecsemőápoló.
2015. márc. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Megmondom miért. Az ápolónő nem egy karrierista sikerszakma- úgymond, nőiesebb. Bár itt is vannak törtetők és karrieristák - de nem ez a profilja.Van aki belefárad egy szakmába, titkár, könyvelő, tanár -és egy másikat akar. Így tettem én is.
2015. márc. 27. 21:04
 29/30 anonim ***** válasza:
De melyik suliba jártál?
2018. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!