Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kedves Mindenki! Szeretnék...

Kedves Mindenki! Szeretnék érdeklődni, mielőtt belevágok egy OKJ tanfolyamba. Igaz, hogy az egészségügyi, pontosabban ápoló tanfolyamokat főleg a már szakmában dolgozóknak találták ki? Nekem már van egy diplomám, de szeretnék több lábon állni.

Figyelt kérdés
OKJ, egészségügyi képzések, ápoló

#OKJ #ápoló #hiányszakma #felnőttképzés #elhivatottság #diplomás pályamódosítás #fővárosi képző
2014. dec. 22. 22:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Inkább egyetem, főiskola, spec képzés. De kérlek ne OKJ.
2014. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az utolsóra, nyugodtan menj okj-ra. Első végzettségem nekem is okj és az egyetemmel ellentétben nem bántam meg. Hiába szólják le sokan az okj-t, mégis színvonalasabb oktatást és több gyakorlatot kaptam. Egyetemen pedig csak önelégült, tanítani nem tudó oktatók és alig hasznosítható tananyag fogafott. Pedig nem gagyi egyetem büfé szakára jártam. Ősszel beiratkoztam ápoló okj-ra is és ezt sem bántam meg. Egyébként nem a diplomától lesz valaki jó ápoló, mint ahogy azt az életben tapasztaltam is.
2014. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 KiaraPro válasza:
100%
Teljesen felesleges az apoloit foiskolan vegezni. Megtanulsz egy csomo felesleges hulyeseget,amit aztan eleg hamar el is felejtesz. A lenyeget ugyis a gyakorlaton fogod megtanulni.
2014. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat!
2014. dec. 31. 00:36
 15/30 A kérdező kommentje:
Ma megcsináltattam az orvosi alkalmasságimat a képzéshez. Az asszisztensnő epésen megjegyezte a háttérből, hogy "gratulál" az OKj-hez, meg hogy kórházba ezzel a képzettséggel sose jutok be; bár lesz munkám. Ezt mégis, hogy gondolja? Tapasztalatokat kérnék! Köszi. Annyira tipikus, negatív hozzáállás- de azért sem hagyom magam.
2015. jan. 28. 11:16
 16/30 anonim ***** válasza:

Ápolóra jelentkeztél, vagy a szoc. gondozó és ápolóra?

Mert az utóbbival max. öregotthonba mehetsz dolgozni utána. Az ápolóval mehetsz kórházakba, illetve külföldre is.

2015. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Gyakorló ápolóra jelentkeztem, erre mondta a háziorvosi asszisztensnő, hogy be se fogok jutni kórházakba...
2015. jan. 28. 13:10
 18/30 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, a háziorvos hogy adhat ki úgy alkalmasságit, hogy meg se kérdi, van-e valami bajom. (Mert volt, de meggyógyultam belőle és az kizáró ok lett volna, de rá se kérdezett.)
2015. jan. 28. 13:12
 19/30 anonim ***** válasza:

Ha elvégzed, dolgozhatsz kórházban. Mivel ápolókat mindenhova keresnek, még válogathatsz is, hogy hova szeretnél menni.

Nálunk az alkalmasságit az iskola orvosa csinálta. El kellett menni vérvételre, a hepatitis B oltásról igazolást kellett vinni, hogy megkaptuk, aki nem kapta meg korábban, annak beadták. Kellett menni tüdőszűrésre, és székletmintát is kértek. És ezt minden évben meg kellett ismételni, ameddig ott tanultunk, különben nem engedtek gyakorlatra.

Dolgozni is csak úgy lehet, hogy előtte üzemorvosi vizsgálatra kellett menni, amit azóta is minden évben meg kell ismételni.

Elég bunkó az orvosod asszisztense, nem kéne beleszólnia, főleg, hogy neki is vmi hasonló végzettsége lehet. Nem diplomásokat szoktak felvenni asszisztensnek. Lehet, hogy a konkurenciát látja benned.

2015. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Már van egy diplomám, tanári, de kiégtem belőle. :)

Köszi a véleményt.

2015. jan. 28. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!