Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Angol-magyar szakfordító?...

Angol-magyar szakfordító? Milyen a képzés/elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
Angol-magyar bölcsészettudományi és/vagy társadalomtudományi szakfordító továbbképzést végzett valaki? Milyen volt a képzés? Mennyire volt megterhelő? Mennyire érte meg elvégezni? Milyenek az elhelyezkedési esélyek? Most végzem a második diplomámat és kaptam egy üzenetet az egyetemtől, hogy 90.000/félév (4 féléves) lehetőség van ezt a továbbképzést elvégezni és az órarendembe is illeszkedik. 90.000 ft félévente nem olyan sok, hogy ennyit sajnáljak kiadni rá, ha a továbbiakban előnyöm származik belőle. De nem tudom, hogy mennyire éri meg a befektetett pénzt és energiát. A mostani nyelvtudásom B2 és C1 között lehet valahol félúton. Tapasztalatok? Köszönöm előre is.

2015. aug. 10. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én 2 félévest tudok, 180/félév, szóval ugyanaz, ha pld vállalkozóit váltasz ki, fordításról adhatsz számlát hivatalosan, vagy elmehetsz egy fordítóirodába alkalmazottnak. De persze biztos tudást is ad. a magas szintű nyelvismeret nem egyenlő azzal, hogy vki tud fordítani, főleg nem szakszöveget. a fordítás egy készség, amit fejleszteni lehet, és vannak elméleti alapok is, ami szükséges. A megtszerzett háttértismerettel könnyebgb, esélyesebb pld eu-s állás pályázni, amihez egyébként nem kell fordítói diploma, csak tudás, tapasztalat.

amúgy csak fordításból megélni nem nagyon lehet, de mellékesnek jó.

2015. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
82%
jól keresel majd vele, az hét szentség :)
2015. szept. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!