Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szeretnék állatokkal foglalkoz...

Szeretnék állatokkal foglalkozni, pl az Állatkertben elhelyezkedni. Mindenem az állatok. De milyen tanfolyamra kell mennem vagy iskolába?

Figyelt kérdés
Érettségim sajnos nincs, nem tudom, hogy ez követelmény-e. Az állatorvosin is gondolkodtam, de egyrészt először érettségit kellene szereznem, aztán jönne a többi hosszú éves tanulás. Valamint nem bírnám lelkileg, ha egy kutyát pl el kellene altatnom. De én mindenképpen állatokkal szeretnék foglalkozni, egzotikus állatokkal. Én utánanéztem pár tanfolyamnak, de ott az állatgondozónál azt jelenítették meg, hogy tehenekkel, csirkékkel kell foglalkozni. Na én egyáltalán nem erre vágyom. De akkor mit kellene elvégeznem, hogy az állatkertbe dolgozhassak, lehessek ott mint gondozó? Ha valaki ismert a témában szívesen veszem a segítségét.

2015. aug. 20. 05:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, kezdésnek jelentkezz önkéntesnek az Állatkertbe.

Bárki mehet, nem fizetnek, és nem is te fogod gondozni az állatokat, de segíthetsz. Ha rendszeresen mész, és valóbna tetszik, akkor már ott érdeklődj, hogyan léphetsz tovább.


SOk sikert!


[link]

2015. aug. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt!
2015. aug. 20. 06:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért nem árt tudni, hogy az állatkerti önkéntes munkánál sem fogsz sűrűn állatokkal foglalkozni. Többnyire szartakarítás, vagy alomtakarítás, az állatkert területén takarítás lesz az önkéntes munkád. Állatok etetése, gondozása a diákok feladata lesz. Tudom mert dolgoztam önkéntesként a budapesti állatkertben
2015. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hozzám legközelebb a Miskolci Állatpark van Lillafürednél. Ott tudnám elkezdeni ezt az egészet. Utána hogyan tovább??? Én állatokkal akarok foglalkozni? Ha önkéntes leszek térítik a költséget, amiért eljárok oda?
2015. aug. 20. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Az önkéntesek ingyen dolgoznak
2015. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Önkéntes munka azt jelenti, hogy semmit nem fizetnek. Nem kapsz fizetést, nem fizetik az útiköltségedet, nem kapsz ebédpénzt, vagyis semmiféle pénzt, juttatás nem kapsz.

Mivel nem vagy sem diák, sem szakképzett állatgondozó vagy állatokkal kapcsolatos szakmád sincs, így állatokkal nem fogsz foglalkozni ha önkéntesként dolgozol. Mint írtam a takarítás, szarpucolás, zöldségek, gyümölcsök pucolása, szállítása, és az állatkerti látogatók utáni takarítás lesz a feladatod.

2015. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És milyen tanfolyamra kellene mennem, mit kellene elvégeznem, hogy ne csak az ürüléket takarítsam az állatok után, hanem valójában gondozó legyek?
2015. aug. 22. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!