Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Műkörömépítő vagy pincér OKJ...

Műkörömépítő vagy pincér OKJ éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Mindenféleképp külföldre szeretnék a jövőben költözni (Németo.) és most szeretnék egy OKJ-s tanfolyamot megcsinálni, viszont nem tudom, melyik éri meg jobban. A műkörmösnek ugye beszélnie elég sokat kell és nem tudom ez mennyire menne kint. Viszont ez jobban érdekel. A pincér meg azért kérdőjeles, mivel elég jó megélhetés. (160/42 vagyok, szóval úgymond ebből a szempontból nincs baj) Nem tudom, melyiket válasszam. :(

2015. dec. 12. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy külföldön nagyon jól keresnek a műkörmösök és nagy is rájuk az igény. Szerintem sokkal kényelmesebb munka, mint a pincér, és ha jobban is érdekel, akkor már könnyű a választás.
2015. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
SOHA NE LEGYÉL PINCÉR!!!!!!!!!!!!
2015. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ismerősöm kint műkörmös, és nagyon jól meg lehet élni belőle, de csak ha igazán jó vagy benne. :) Arra számíts, hogy nem lesz elég egy alap tanfolyam, hanem folyamatosan új technikákat kell tanulnod és fejleszteni magad, ami viszont pénzbe és időbe kerül, plusz nagy lelkesedés, elhivatottság és elszántság kell hozzá, ha jó akarsz lenni, és nem pedig az, hogy csak az anyagiak miatt válaszd ezt.

Pincérként ugyanúgy beszélned kell majd a vendégekkel, mint körmösként, plusz szerintem az angol tudás sem jönne rosszul kint. Értened kell majd a rendeléseket, szükség szerint elmagyarázni melyik étel hogyan/miből készül stb.

Műkörmösként tudsz dolgozni szalonban, lényegében egész nap ülnöd kell és koncentrálni, pepecselni, míg pincérként egész nap állni, járkálni, a beledet is kihajtani. Szerintem jól gondold át, mert eléggé ellentétes a két szakma..

2016. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!