Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik OKJ-s szakmát lenne...

Melyik OKJ-s szakmát lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Érdekelne: ügyfélszolgálati ügyintéző(ez a leginkább!)vagy logisztikai ügyintéző. Melyikkel könnyebb elhelyezkedni és melyik fizet jobban? Tudnátok hasonló szakmákat írni?

19L



#OKJ #tanfolyam #ügyintézésés
2016. máj. 9. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az a gond ezekkel, hogy ezeknek van diplomás változata, ami szélesebb spektrumú végzettséget nyújt, és ha jelentkezik egy okj-s és egy diplomás, a diplomást fogják alkalmazni. Szerény meglátásom szerint csak a kétkezi munkákat adó okj-t érdemes elvégezni, minden másból inkább a főiskolai diploma növeli az elhelyezkedés esélyét.
2016. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Habár kitűnő tanuló voltam (most érettségiztem) nem tudnánk fizetni az egyetemet, így csak OKJ jöhet szóba. De köszi a választ! :)
2016. máj. 9. 22:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát, akkor semmiképp se ilyen irodai okj-k között nézelődj, mert az ismeretségi körömben azt látom, hogy hiába hangzik jól egy ilyen képzés, de vagy nem tudnak elhelyezkedni vele, vagy a szakmunkás minimálbérért gürcölnek. Az ügyfélszolgálati ügyintéző lényegében aki hipermarketekben intézi problémákat, a logisztikai ügyintéző pedig a logisztikus titkára lényegében. Valami kétkezi munka nincs ami érdekelne? Nem tudom fiú vagy-e vagy lány, de egy jó gáz és központi fűtés szerelő vagy hidegburkoló esetleg villanyszerelő halálra tudja magát keresni plusz maszekolással.
2016. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lány vagyok így hidegburkoló semmiképpen sem szeretnék lenni :D A fodrász,körmös,pincér,eladó stb. egyáltalán nem vonz, eszes vagyok, úgy többre szeretném vinni.
2016. máj. 10. 07:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, én pénzügyi és számviteli ügyintéző OKJ-s képzésre járok, és közben rájöttem, hogy ezt akarom tovább tanulni egyetemen. Ha kitűnő tanuló vagy, akkor nyílván felvesznek államilag támogatott szakra, és különböző ösztöndíjakkal végig tudod vinni, csak azért próbállak rábeszélni az egyetemre, mert én is megbántam, hogy nem hamarabb mentem, és úgy érzem, hogy hasznos időt pazaroltam az OKJ-ra.
2016. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor viszont tényleg főiskola, az okj-vel nem mennél sokra, lenne egy papírod, de elhelyezkedni nem tudnál. Én már túl vagyok ezen, van két jól hangzó, de semmit nem érő okj-s papírom, és most egyetemen tanulok.
2016. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az egyetem TÉNYLEG kizárt, még az odautat se tudnám kifizetni, nemhogy a könyveket,jegyzeteket, laptop stb. és még éljek is... Hiába az államilag támogatott... ezt nem is magyarázom, nem érthetitek. Csak OKJ-be tudok gondolkozni, viszont olyat, ami talán ér is valamit.
2016. máj. 10. 19:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Műszaki jellegű OKJ-k, ha jobb fizetést szeretnél...

Itt van egy lista az érettségire épülő ilyen jellegű képzésekről:

[link]

2016. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezekkel csak az a baj, hogy lány vagyok, egyáltalán nem vonz ez a terület :) de köszi
2016. máj. 10. 21:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Menj arra, ami a leginkább, amerre leginkább húz a szíved. Még rossz fizuért is megéri, mert legalább olyasmit csinálsz , amit szeretsz. - Én asszem.
2016. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!