Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Véleményekre, tapasztalatokra...

Andreamária kérdése:

Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi érettségi előkészítőkkel kapcsolatban emelt biosz ill. kémia tantárgyakból. Rendelkezik valaki valamilyen infóval a lenti előkészítőkről?

Figyelt kérdés

Májusban megyek újraérettségizni biológiából és kémiából.

A májusi lesz a harmadik érettségim, az első gyenge volt 63 % biosz, 47% kémia, a második 76% biosz, 64% kémia, de orvosira ez még mindig kevés nekem. Fejlődök nagyon sokat tanulok, ezért nem adom fel. Viszont azt belátom, hogy nem biztos, hogy egyedül megtalálom azt a pontot ahol hibázok. Ezért szeretnék tanfolyamra jelentkezni, de nem tudok döntést hozni. Olvastam a magisterről, az eltesről, a treffortról és a lvl up felkészítőkről. Akik bármit tudnak bármelyikről, az jelezze felém kérem :) Bármilyen véleményt,tapasztalatot szivesen fogadok!

további szép napot :)



2016. jún. 22. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én elte biosz kurzusra jártam idén, de zömében negatív tapasztalataim vannak róla. Az első 2-3 hónapban még teljesen rendben ment minden, de aztán a tanár elkezdte azt csinálni, hogy tanítás helyett az anyagot feltette a Facebook csoportunkba, és nem is magyarázta el. A csoportnak (persze a tanárral együtt) az volt a legfontosabb dolga, hogy azon keseregjenek, mennyire ostobák a celebek vagy hogy kinek melyik pia a kedvence (ezért sokszor órákkal is továbbtartotta az órákat, mert elmondása szerint "nem jutott idő az anyagra"), a tanár pedig örömmel vett részt ezekben a beszélgetésekben ahelyett, hogy a befizetett majd' százezer forintért megpróbáljon egy kis bioszt verni a fejünkbe. Én többnyire unatkoztam, mogorva képet vágtam, és agonizáltam azon, hogy miért kell itt lennem. Borzalmas volt. A kurzus előtt imádtam a bioszt, azért is jelentkeztem, hogy még többet tanulhassak, és - bár nem kell a továbbtanuláshoz - hogy emelt szinten le tudjak érettségizni. Az érettségiből semmi nem lett, és a tanárnak azt is sikerült elérnie, hogy rosszul legyek, ahányszor bioszkönyv kerül a közelembe.


Szóval ha minőségi bioszoktatást akarsz, NE az eltésre menj.

2016. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalatod :)
2016. jún. 23. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Szegeden jártam a Magisterre. A biosz végtelenül profi volt, jó hangulat, mesteri felkészítés, eredménye is lett (84%), a kémia is profi volt, jó hangulat, de arra egyedül nagyon sokat kell még tanulni, mert nyilván az a heti 1-2 alkalom (azt hiszem ennyiszer 4 óra) nem elég mindenre. A Magister kicsit borsos, bár a többi is drága, mindenképp ajánlom!
2016. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő!:)

Azt megkérdezheten esetleg, hogy tanárt lehet választani? Esetleg privibe megtudnád írni nekem, hogy te kikhez jártál?

Köszönöm,hogy írtál!

2016. jún. 24. 00:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Én jártam Treffes előkészítőre biológiából és kémiából, mindkettővel maradéktalanul elégedett voltam. Nagyon nagy tudásúak és jó fejek a tanárok, remekül felkészítettek az érettségire. Szóval maximálisan tudom őket ajánlani!


Jártam Magister Universitas előkészítőre is biológiából, az se volt rossz, de az jóval amatőrebb volt. Nem volt annyira célirányos és profi mint a Treffesek. Viszont jóval olcsóbb, szóval mérlegelni kell.

2016. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös, megkérdezhetem, hogy kik tartották az előkészítőket? Elég a monogram is, köszi. :)

Miért jártál bioszból két helyre is?

Ja, és hogy sikerültek az emeltek? Elérted a célod?

2016. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!