Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire nehéz megtanulni...

Zozi23 kérdése:

Mennyire nehéz megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Most leszek 7.-es ugyanis évvesztes vagyok. 13 éves vagyok. Befizettünk egy zongoratanfolyamra és már nagyon várom. Gondoltam rákérdezek nektek milyen gyorsan és könnyen ment. Mennyire nehéz a kottaolvasás megtanulása stb? Illetve milyen gyorsan lehet eljutni arra a szintre, hogy akár török indulót, IX. szimfóniát eltudja játszani az ember?

2016. júl. 11. 20:24
 1/4 engeloliver válasza:
100%
Hello. Amit elmondtál az mind gyakorlás kérdése. Én 14 vagyok és már 6 éve zongorázok és még nekem is néhol elakadok kottaolvasás terén. Félreneértsd, nem vagyok béna 4es átlagom szokott lenni:D Ahogy fejlődsz annál nehezebb darabokat fogsz kapni + attól is függ hogy neked milyen kedved van hozzá mert akkor más más darabot is tudsz játszani saját magadtól de csak akkor ha már van hozzá elég tudásod. Én tavaly megtanultam Beethoven Moonlight Sonata 1. tételét ami kicsit sem könnyű,de saját magamtól tanultam meg és megdicsértek érte. És ezzel csak azt szeretném mondani hogy sok gyakorlással egy idő után már olyanokat is eltudsz játszani mint amit itt írtál a török indulót. Remélem tudtam segíteni.
2016. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése...

Én hát, hogy is mondjam nem vagyok olyan szorgalmas, de heti egy órában magántanárhoz járok másfél éve és a legkomolyabb amit el tudok játszani az a Bach g-moll menüett. Amúgy a kottaolvasás könnyű- mondom én aki 4 évig zenei tagozatban járt- de szerintem megtanulni se nehéz, végülis nekem meg az osztályomnak első osztályba sikerült;D

Sok sikert!

2016. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja én is 13 éves vagyok és hetedikbe megyek. (előző voltam)
2016. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
(Bocsi az ekezetek hianya miatt de most telon vagyok.) Koszonom a valaszokat! Remelem nekem se lesz nehez.. :D
2016. júl. 25. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!