Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy lehet személyes készségek...

Hogy lehet személyes készségeket tanulni ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Sorozatosan elutasítanak a munkahelyekről évek óta, mert elmondásuk szerint a versenyképes végzettségem/tapasztalatom (Érettségi, ECDL, remekpénztáros, remekkiszolgáló, nemhivatalosjátékmester, sikereskorrepetátor, angolmagyartolmács), kiváló angoltudásom/nyelvvizsgám, szellemi képességeim, ideális munkavágyam (azaz nekem az a dolgom, hogy bemegyek, dolgozok, semmi laca meg a faca) és a magas intelligenciám ellenére nagyon rossz a kommunikációs készségem, rugalmatlan, görcsös vagyok.


Fizikailag sokkal kevesebbet bírok kortársaimnál, nem tudok akkorát emelni/cipelni (max 15kg terhelhetőség hőségben), továbbá szó szerint érzékeny vagyok a meleg időre. Kerültem már kórházba kánikulában fizikai munka közben - érthető módon fel is mondtak nekem. Ezek testi születési adottság lévén állandóak, a személyes készségeimre akarok inkább gyúrni.


Emellett a magánéletemben észrevettem, hogy a természetem rendkívül irigy, gyerekes, kudarcok esetén pedig rögtön itt a világvége és bepánikolok. Egyáltalán nem vagyok a teljesítményemre büszke, kevesebbnek tartom magam emiatt a többségnél, akiknek már rég a szintjén kéne lennem. Tekintve, hogy 28 leszek és édesanyám tart el erején felül, van is okom pánikolni, hogy már századszorra utasítanak el az interjúról.


Környezetem rendkívül "szegényes", azaz csak a négy fal között tölthetem napjaimat, mert nincs semmi program, lehetőség, állás, stb és nem olcsó vonatra ülni, hogy civilizációba jussak. Legalább az itthoni teendőket elvégzem, sütök-főzök, stb.


Barátnőmmel örülök, ha havonta egyszer találkozom pár órára - sokszor önkéntelenül tudat alatt még Rá is irigy vagyok, amiért osztályomon felüli életet él. Baráti társaságom pedig elég ritka, nekik is megvan a maguk élete, nem tudnak a nap 24 órájában velem lenni.


Pszichológushoz is járok, de túlzottan ritkán kapok időpontot és az csak arra elég, hogy a felgyülemlett aktuális stresszt kibeszéljem, igazán előrehaladni szerintem nem tudok.


Szükségem lenne egy szociális készségfejlesztő, megönismereteztető mentorra/segítőre/tanfolyamra, ami ha fizetős, ráérek akkor törleszteni, ha már stabilan elhelyezkedtem.


Stabil állás esetén később fel tudom magam tuningolni egy jogsival/kocsival illetve normális helyen levő lakással jobb esetben, valamint ha rendeződnének a dolgaim, bizonyára magam is megpozitivizálódnék.


2016. aug. 17. 10:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!