Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pszichologikus képzésből...

Pszichologikus képzésből létezik valami "OKJ"-s?

Figyelt kérdés
50 évesen nem vonz X év egyetem, azonban nyilvánvalóan jól tudnám csinálni

2016. aug. 19. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Semmi nagy felelősségű hivatásból nincs OKJ. Ahogy pl. orvosi okj-t sem találsz. Elmúltam harminc és bár nem vonz X (=10+x) év tanulás, de beiratkoztam és csinálom. Mert ha ezt szeretném, felelősséggel és jó szakemberként, akkor meg kell csinálni ezt az X évet. Ahogy attól, hogy tehetséges sebész lenne valaki, egy 2 éves okj után nem tevékenykedhet sebészként, itt is először tanulni kell, utána segíteni. Ha komolyan gondolod, vágj bele!
2016. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologikus. :D Köszi, jót nevettem.
2016. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Na, azért hogy hasznos is legyek: pszichológusi asszisztens OKJ van azt hiszem, bár ezzel nyilvánvalóan senki nem helyezkedik el pszichológusként. Még öt év egyetem után sem lehet, akkor jön még a szakképzés.
2016. aug. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocs, de egy pszichológus mióta felelősségteljes?

Aki látott már élőt, az tudja, hogy a felelősséget, becsületet és hasonló "sallangokat" hírből sem ismerik.

Ennél (épp azért mert nem gazember vagyok) még én is jobbnak gondolom magamat, azonban mivel van érdekvédelmük formális képzés nélkül nem vágnék bele.

2016. aug. 19. 15:55
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Értem. Nincs több kérdésem feléd. Azt gondolom, hogy hírből sem ismered a jókat. Sajnálom, hogy lesz lehetőséged valami gyorstalpaló kócsképzés után ilyesminek hívni magad és emberek közé menni. Annyi probléma van csak ezen a területen, hogy jobban kéne szűrni az ilyeneket, mint te is vagy.
2016. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mutass egy jót.

Nem fog sikerülni.

Sajnos többet ismerek/ismertem munkatársként, régebben "páciensként".

A kép lehangoló.

2016. aug. 19. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is sok orvost ismerek, aki a pénzért csinálja. Akkor menjek inkább henteshez, ha ki kell venni a vakbelem? Kösz, nem, keresek egy JÓ szakembert. Mert vannak rosszak, vannak jók. Ahogy minden más területen is. Ettől még sem a végzettség nem felesleges, sem a pálya nem szánalmas. Azok teszik azzá, akik bitorolják, végzettség vagy emberség hiányában. Válassz kedvedre, te melyik tábort fogod erősíteni!
2016. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Éppen ezek a válaszok mutatják, hogy rengeteg a lelki sérült ember...

A kérdés az volt, hogy van-e OKJ-s vagy egyéb gyorstalpaló képzés

2016. aug. 20. 07:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Dr-i címet nem kapsz...

Nem ismered a gyógyszerek hatásait/mellékhatásait. A pszichológia nem féléves tantárgy amit csak úgy kirázol az ujjadból. Egy lelkileg sérült embernél életet menthetsz vele vagy akár 10-et meg is ölhetsz általa. Ezért nincs okj-s.

2016. aug. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem orvos. Nem ír gyógyszert. Gyógyszert a pszichiáter ír. Ő viszont erősen vitatottakat. Az másik szakma.
2016. aug. 20. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!