Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Lehet valaki KIZÁRÓLAG szinkro...

Lehet valaki KIZÁRÓLAG szinkronszínész?

Figyelt kérdés
Tehát én nem akarok nagyon belemenni semelyik más ágába a műfajnak,csak ez érdekel.Ilyenre van precedens? Hol érdemes belevágni,vannak-e speciális követelmények adott esetben?

2016. okt. 2. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

"Ilyenre van precedens? "


Igen, van. Sőt, az utóbbi két évtizedben azok kerültek túlsúlyba, akik semmi egyéb színészi tevékenységet nem folytatnak.

2016. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván el kell végezned az egyetemet, mint minden színésznek, de a szinkronosok nem sokat keresnek, szerintem. De egyébként szinkronszínész lehetsz, akkor is ha jó hangod van és ha jól tudsz beszélni, jól tudod formálni a hangokat. Nem feltétlen kell hozzá egyetem (bár így biztos könnyebb lenne), elég egy beszédtanár is, esetleg egy színitanoda.
2016. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem inkább az a kérdés, hogy miért pont olyat hívnának majd szinkronizálni, aki nem "igazi" színész. Mondjuk egy nagyon karakteres hang megmaradhat a szinkronrendezőkben akkor is, ha csak szinkronizál az illető, de azért szerintem mégiscsak a színészek közül válogatnak, egyszerűen mert ők jobban benne vannak a színészi élet vérkeringésében.


Gyerekeket ismerek párat, akik szinkronizáltak többször is - náluk nyilván fel sem merült, hogy elvárás lett volna a végzettség -, de közben ők is szerepeltek színpadon is, valószínűleg így figyeltek fel rájuk a szinkronstúdiók. Hogy máshogy? Vagy máris szoktál szinkronizálni?


Szerintem azért kell hozzá (valószínűleg) színészi végzettség, mert nem csak a jó orgánum meg az artikulált beszéd fontos, hanem érzelmek kifejezése is. Anélkül legfeljebb narrátorkodás jöhet szóba szerintem, nem p. játékfilmek szinkronizálása. De nyilván minél inkább leszűkítjük a kört, annál inkább csak hobbi lehet, nem megélhetés, mert annál kevesebbszer fognak hívni, hiszen annál kevésbé fognak egyáltalán ismerni.

2016. okt. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nézegettem,olvastam utána és megtetszett,nem mint fő foglalkozásként képzelném el az életem végéig,hanem hobbi. Viszont emiatt nem akarok egy egyetemet elvégezni,maximum egy gyorstalpaló tanfolyamot.
2016. okt. 5. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyetemet végezni hozzá, tanfolyamot elég. Például, de nem ez az egyetlen: [link]
2017. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!