Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan OKJ-s mérlegképes...

Van olyan OKJ-s mérlegképes könyvelő tanfolyam ahova csak érettségivel lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak érettségim van, a szüleim könyvelők (saját vállalkozásuk van) és az ő nyomdokukba szeretnék lépni minél előbb, ezért gondoltam, hogy elvégzem a mérlegképes könyvelő tanfolyamot, de mindegyikhez kell valamilyen előzőlegesen elvégzett pénzügyi, gazdasági tanfolyam, viszont hallottam olyat is, hogy van olyan könyvelő tanfolyam amihez nem kell, de nem találtam ilyet.

2016. nov. 6. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, nincs ilyen képzés, mivel a vállalkozási mérlegképes könyvelő szakma egy ún. 'emeltszintű szakképesítés-ráépülés', ami annyit tesz, hogy szükség van egy olyan szakmára, amire ez ráépül.

Arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetsz könyvelő, egy korábbi, másik kérdésre adott válaszomat másolom be:

Ha mérlegképes könyvelő szeretnél lenni, és nem "csak" számviteli ügyintéző, azt kétféle módon teheted meg.

Egyik lehetőség, hogy jelentkezel egy olyan OKJ-s képzésre, ami bemeneti feltétele a mérlegképes könyvelői OKJ-nak (legpraktikusabb a pénzügyi-számviteli ügyintézőt választani) / elvégzed a pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzést valamelyik egyetemen, és utána jelentkezel mérlegképes könyvelői OKJ-ra. Ezzel, ha minden jól megy, kb 3 év alatt megvagy. Az OKJ-s/FOSZK képzéseknél gyakorlatilag bármilyen érettségit elfogadnak. Értelemszerűen nem árt, ha a matekhoz konyítasz kicsit, de ahhoz, hogy felvegyenek, nem számít.

A másik lehetőség, hogy elmész egyetemre, pénzügy és számvitel alapképzésre. Ez 3,5 év, viszont felsőfokú végzettséged lesz (ami az előző lehetőség esetén nem lesz meg), és a diplomád mellé gyakorlatilag megkapod a mérlegképes könyvelői végzettséget. A felvi.hu-n megtalálod mi kell ide, mikor én felvételiztem, a matek kötelező volt, amellé pedig idegen nyelv/töri/szakmai előkészítő tárgy. Jövő évtől, ha minden igaz, a matek már nem lesz kötelező, csak opcionális.

Gyakorlatilag ezek a legegyszerűbb és leggyorsabb lehetőségei annak, hogy könyvelő legyél. Sok sikert!

2016. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!