Szerintetek ez jó terv?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok szakgimnáziumban, négy éve elég keményen tanulom a közgazdaságtant, érettségizek is belőle, mivel kötelező. Emellett idén még megyek emelt angol érettségire. A mi sulinkban van OKJ-s képzés , pénzügy-számviteli ügyintézőnek készülök, ez egy éves, plusz még egy éves lenne a mérlegképes könyvelői is. Eddig úgy terveztem hogy egyetemre megyek, de nagyon jól hangzik ez a képzés is szerintem, tudnék spórolni, mivel biztos csak önköltségesre vennének fel, 450 pont kell. Itthon lakhatnék, és mivel a mérlegképes esti képzés ezért dolgozhatnék valahol négy órában, akár gyakornokként is, több ismerősöm is van, szerintem tudnának keresni nekem munkát, akár ingyen vagy kevés fizetésért is, de legalább lenne tapasztalatom. Meg tanulnám a németet abban az egy évben, mivel Ausztriától 20 km-re lakom. Tervben van az emelt szakmai érettségi, amit jövőre szeretnék letenni meg egy felsőfokú angol nyelvvizsga. Szerintetek egyetem vagy OKJ-s képzés a jobb ilyen esetben?

2017. jan. 19. 18:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy mindkét OKJ-s képzés ingyenes lenne számomra, mivel a sulimban maradnék továbbra is.
2017. jan. 19. 18:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Okj. Ha elvégezted és utána mégis úgy döntesz elmehetsz egyetemre és az OKJ-s pluszpontoddal már talán felvesznek.
2017. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) OKJ után lehet, hogy jelentkezek a helyi egyetemre, ami azért nem lenne rossz, mert most az ELTE-hez tartozik, szóval ELTE-s diplomám lenne. És az OKJ +32 pont meg biztos, hogy pár tantárgyamat eltudnám fogadtatni, meg azért 6 év közgazdaság tanulmányok után reménykedem abban, hogy nem okozna nagy gondot az egyetem :)
2017. jan. 21. 07:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az amit középsuliban tanultál nem elég semmire, hidd el :D. Ugyanígy voltam, 5 évig jártam közgazdasági középsuliba, elméleti gazdaságtanból emelt érettségiztem. Amit ott tanultam az csak a nagyon alapokat adta meg egyetemen, ráadásul az egész középsulis anyagot nagyjából fél év alatt végigvettük.



Ennek ellenére az OKJ-t ajánlom. Szerezz egy középfokú németet és menj ki osztrákba melózni. Ha később jelentkezni akarsz egyetemre akkor levelezősre jelentkezz, amellett pedig tudsz melózni.

2017. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) hát én két évig tanultam gazdasági alapismereteket, aztán tavaly jött a statisztika, számvitel, pénzügy, ügyvitel, idén meg az adózás. Persze tudom hogy nem adnak át minden tudást, de azért sok mindent megtanítanak hál isten :) jövőre maradok szakmán pénzügy-számvitelen ott tovább fejlesztjük az alapokat, aztán két év múlva meg mérlegképes. Abban bízom hogy azért ennyi tudás is elég ahhoz, hogy egy viszonylag jól fizető állásban elhelyezkedjek :)
2017. jan. 21. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!