Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tudtok-e olyan kurzust vagy...

GepeszGabor kérdése:

Tudtok-e olyan kurzust vagy bármilyen ismeretanyagot, ahol arra készítenek fel, hogy hogy megfelelően tudjunk viselkedni bármilyen hirtelen sokk esetén. Létezik ezzel foglalkozó tudomány?

Figyelt kérdés

Gondolok fizikai vagy verbális támadásra, veszélyhekyzetre, vagy bármilyen esetre, ami sokként hat az emberre, és ezzel elveszíti gondolkodásra való képességét.

A mai felnőttek társadalma nagyon kényelmes, és nem szokunk hozzá hirtelen stresszhelyzetekhez. Emiatt ezeket nagyon kevesen tudják megfelően kezelni. Én is szeretnék ebben fejlődni, de nem igazán tudom hogy merre keresgéljek.



2017. máj. 29. 15:44
 1/3 anonim válasza:

Sajnos én magam is tapasztaltam, hogy vészhelyzet esetén nem merünk kiáltani, sokszor nem tudjuk mi a helyes lépés.

Egyik barátom ju jitsura jár már lassan 12 éve, és ő mesélte, hogy őket elég keményen készítik arra, hogy ha nem is tudatosan, de jól reagálják le a - főleg fizikai - támadásokat.

Gondolom rengeteg egyéb harcművészetben is megtalálható ez. Ha egy verbális támadás nagyon lesokkol ( mondjuk a főnők csúnyán beszél veled a kollégáid előtt, és ezért elsírod magad) az is sok embernél előfordul. Ezeknek a hátterében általában gyerekkori traumák, esetleg elnyomó szülők állhatnak. Ezeken a problémákon a traumák feloldásával, pszichológus segítségével lehet a leghamarabb túl lenni.

Sajnos a többiről nem nagyon tudok többet mondani, remélem ezzel is segítettem valamennyit

2017. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, és örülök, hogy átment a kérdés lényege.

Igen azt én is olvastam valahol, hogy izraelben erre tudatosan készítik fel az embereket ju jitsu val.

Igen egyetértek abban, hogy megvan ennek gyermekkorra visszevezethető háttere, de úgy vélem hogy ez a táresadalmunk teméke is. egyszerűen annyira kívűl van a legtöbb ember komfortzónáján, már az is ha mondjuk valaki csúnyán szól hozzá, hogy nem tudunk mit kezdeni a helyzettel.

Pl valami idióta felszáll a metróra és elkezd beszólogatni embereknek, mit látsz, mindenki csak elhúzódik, senki nem mer mondjuk ráordítni, vagy helyére tenni az illetőt. És most nem arra gondolok, amikor mondjuk felszáll 5-6 bedrogozott sittesképű és látható túlerőben kötekszenek, mert ilyenkor tényleg lehet hogy jobb távolmaradni. Múltkor egy csöves nő szált fel, a metróra

és ordítozott, egy nő beszélt telefonon, odaült mellé és belemászva a képébe monta a magáét. Mindenki csak úgy odapiullantott, hohgy juj mi történik. A nő is próbált úgy csinálni, mintha nem történt volna semmi. Ekkor ráordítottam, hogy fogja be a pofáját, mert senki sem kíváncsi rá, és egyből hatott is. Ugyanakkor észrevettem magamon, mennyire izgultam előtte, hogy én most ráordítok valakire.

Biztos vagyok benne, hogy gyakorjással fejleszthető ez a képesség is, én tanultam küzdősporotot rövidebb ideig, az valamelyest eddz erre is, most valami olyasmit keresek, ami kimondottan magának a sokkhatásnak a kivédésére szolgál.

2017. máj. 30. 08:34
 3/3 A kérdező kommentje:
bocsi, ju jitsu helyett kravmagát oktatnak Izraelben
2017. máj. 30. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!