Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mindig nem megy a vezetés 12...

Mindig nem megy a vezetés 12 óra után se kuplungot nem tudom kezelni és a parkolás se megy akkor adjam fel sose fogok megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 3. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
12 óra után feladni? Én nem tenném. Nincs lehetetlen, csak túl rövid határidő ;)
2017. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Rádai Réka válasza:
0%
Nem tudod a kuplongot kezelni ? 12 éves vagyok,és apukám tanít vezetni minden hétvégén. A kuplung már simán megy. Nem,soha nem fogsz vezetni
2017. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Attól is függ milyen típusú autót vezetsz benzines, vagy dízel? Mert a dízel sokkal könnyebb nem kell a gázzal szarakodni, a benzin az kicsit szívatós tud lenni pl e téren rá a kuplung meg egyéb más dolog. Amúgy nyugi én kiskoromban Ladán kezdtem el vezetni még és azóta úgy is bánok a váltóval had ne mondjam, mint egy állat :) Lényeg annyi nem kell kapkodni vele, de még belejöhetsz, max az oktató rád erőlteti a pótórát, ezt azért mondom, mert én is épp vezetni tanulok és néha hol meg van velem elégedve, hol nem... A kuplung meg ne vegye el a kedved, mikor velem nincs megelégedve az oktató olyan szívatós dolgokat mond, hogy így pótóra meg úgy stb.
2017. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem adja fel, az megtanul vezetni.

Hogy érted, hogy nem tudod kezelni a kuplungot? Rossz sorrendben csinálod? Nem tudod mennyire kell felengedni a pedált először és mikor szabad teljesen levenni a lábad?

Az első esetben gyakorold otthon egy széken ülve (egyedül!!!). Mondd hangosan és csináld is: Erősen lenyomom, Húzom a kart magamfelé-előre, laassaan fel-en-gedem, leveszem a lábam.

Az autóban pedig gyakorold nagyon sokat, hogy lassan, (egyesben) mész, megállsz, mész, megállsz, mintha egy dugóban araszolnál. Lassú tempónál tényleg szinte semmi másra nem kell figyelned, mint a sebességváltásra. A sokat alatt tényleg sokat értettem, 20-25 ismétlést egymás után.

Ha sehogy se megy, mielőtt feladnád, válts oktatót. Van akinek jobb érzéke van a kevésbé tehetségesek tanításához, van aki inkább az eleve ügyesekkel boldogul.

A parkolás tanulásánál sokat segíthet, ha szükség esetén kiszállsz a kocsiból, és megnézed, hogy állnak a kerekek, merre fog indulni az autó. Nekem azt is így kellett megtanulnom, hogy ha valamerre elfordítom a kormányt, mi fog történni a kerékkel. Megnéztem hogy áll éppen, visszaültem, tekertem, és megnéztem, mi lett.

Emellett a legjobb tanács, amit kaptam az volt, hogy tolatásnál arra megy az autó hátulja, amerre a kormányt fordítom. ez valahogy szemléletes volt a számomra. Ennek ellenére (már jogosítvánnyal) előfordult, hogy a csámpásra sikerült megigazításakor olyan közelre manővereztem magam a szomszéd autóhoz, hogy a jobboldali ajtón kellett kimásznom, hogy megnézzem, mit kellene tenni, hogy a következő mozdulattal ne karcoljam össze a kocsikat.

2017. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!