Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tudnátok mondani nekem a...

Tudnátok mondani nekem a műkörmös tanfolyamokról pár dolgot?

Figyelt kérdés
Igazából ilyenek érdekelnek hogy hány éves kortól lehet elkezdeni, milyen technikákat tanulhatok ott, inkább tanfolyamra érdemes menni vagy OKJ képzésre, amit adnak szettet az mennyi időre elég, és kell vinni embert akin tudsz gyakorolni?

2017. aug. 24. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Régebben én is szerettem volna tanfolyamra jelentkezni, ahol néztem , ott mindenhol kellett modell..
2017. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Igazi körmös dinasztiából jövök, anya is az, én is az lettem és a húgom is :-D Sőt még az ikertesóm is körmözött egy rövid ideig :-D Tizennyolcnak kell lenned, legyen meg a nyolc általános meg kell egy orvosi alkalmassági, de az igazából semmi, csak adnak egy papírt :-D Mindenképp OKJ-re menj, csak az ad olyan papírt, amivel rendesen el is tudsz helyezkedni!!! Négy-öt hónap egy tanfolyam, de érdemes a kézápoló és műkörmöt összekötni egy lábápolóval. Ha már kifizetsz vizsgadíjjal meg anyagköltséggel együtt majdnem 200 ezret, akkor igazán megéri még negyven-ötvenet rátenni, hogy be legyél biztosítva és két papírod legyen a végén.

A szett kábé a tanfolyam végére elfogy, de általában úgy van, hogy vagy ők adnak vagy veszel egy drágábbat, válaszd az utóbbit! Jó minőségen könnyebb tanulni, hamar visszahozza az árát és annyival nem is több :-) Van elmélet és gyakorlat. Az elmélet ijesztően hangzik, de az se húzós :-D Van benne kis orvososdi, hogy épül fel a köröm, a bőr, mikor szabad hozzányúlni, mikor nem, mivel, ugyanilyen kis anyagismeretesdi, milyen vegyszerekkel dolgozol, mikor szabad használni, mikor nem, de tudják, hogy nem tudósok leszünk tényleg csak ami kell :-) Aztán persze rengeteg gyakrolat. Tanultok aztán manikűrözni, mert a körmös nem csak műkörmözik, aztán zselé, porcelán, sablon, tip, építés, díszítés, eltávolítás kábé amit egy alap tanfolyamon megtanulsz. Utána sok-sok gyakorlás. Rengeteg. Aztán jöhetnek a mindenféle továbbképzések, ott már csak gyakorlat van :-) 10-20-30-40 ezer forintok, attól függ mi, de arról már nem hivatalos papírt adnak, csak a profik oktatnak mindenféle trükökket, hogy bánj a gépekkel, hogy csinálj nehéz mintákat, stb :-) Mondjuk nekem anyának már ezer éve megvan az oktatóija, vizsgáztatott is, versenyez, úgyhogy többet ér, ha tanít a szalonban. Meg jönnek a versenyek <3

Húzós. Ha nem vagy túl ügyes, akkor beülsz a végén egy plázába, ahol kevés pénzért kell csinálnod közepesen sz.r körmöket, de sokat és örülsz, ha kijutsz cigizni meg pisilni. Ha pedig ügyes vagy akkor elkerülsz egy profi szalonba, jó pénzért, idővel lesz talán sajátod, aztán mivel jó vagy, sokan járnak hozzád és örülsz ha kijutsz cigizni vagy pisilni :-D

Nekem mondjuk 14 éves korom óta van műkörmöm, kislány koromban is festettem, vagy festettük egymásnak hárman lányok vagy anya nekünk,most még körmöket nézegetek a neten, körmös videókat a youtubon, imádok új dolgokat tanulni, nehéz körmöket csinálni, versenyekre járni <3 <3 Nem való mindenkinek. Az ikertesóm hamar abbahagyta, sok volt neki, elment irodába dolgozni. A körmét persze azóta is én csinálom vagy anya vagy a hugi :-D Neki jó az iroda, rohangál a mappákkal én meg ülök és alkotok :-)

Modellt mindig te viszel, de valakit csak meg tudsz kérni ;-) Nekem a húgom volt, ikertesómnak anya, húgomnak én :-D

Ez egy k.. jó igazi kis csajos világ, de csak akkor csináld, ha tényleg akarod! Az jó, ha szeretsz körmöt festeni jobb hat tudsz is, de nem elég!! :-)

2017. aug. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ nagyon hasznos volt. :)
2017. aug. 29. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy írj bátran, ha van kérdésed :-)
2017. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na örülök :-) Épp most írtunk egyszerre :-D :-D :-D
2017. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. :)
2017. aug. 29. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!