Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol lehet azt megtudni, hogy...

Hol lehet azt megtudni, hogy az OKJ-s tanfolyamok közül melyek adnak tanulói jogviszonyt?

Figyelt kérdés
Találtam egy jó diákmunkát, de jelenleg nincs tanulói jogviszonyom. Szeretnék OKJ-n szakmát tanulni, de tanulói jogviszonnyal.( érettségi után vagyok..)

#tanulói-jogviszony
2017. nov. 23. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A képző intézménynél érdeklődj!
2017. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Diákmunkára jogosító OKJ képzést nem nehéz találni.

Az első, hogy felejtsd el a tanfolyam szót!

Diákmunkát csak és kizárólag nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal lehet vállalni. Nappali tagozatos jogviszonyt pedig csak az 1-2-3 éves, heti 5 napos, délelőtti (tehát mint a normál iskola) képzés ad.

A pár (6-8-10) hónapos tanfolyamok ilyet nem adnak, ráadásul igencsak drágák is.

Ebből kifolyólag kénytelen vagy az iskolarendszerű nappali képzésre jelentkezni. Ez adhat diákmunkára megfelelő jogviszonyt.


Amit viszont el kell felejteni, az az, hogy beiratkozol, megkapod a diákot, megkapod az iskolalátogatásit, leadod a diákszövetkezetnél (diák-/iskolaszövetkezetet megkerülve nem lehet diákmunka), aztán kilépsz/kirugatod magad.

Ugyanis OKJ-n már nem marad meg a passzív jogviszony évközbeni megszűnés esetén. Ez azt jelenti, hogyha te szeptember 1-én elkezdesz egy képzést, szeptember 5-én leadod a diákszövetkezethez a dolgokat és elkezdesz dolgozni, majd októberben kilépsz az iskolából/eléred hogy kirúgjanak, akkor azon a napon a jogviszonyod is megszűnik. Azt pedig köteles vagy a szerződés értelmében a szövetkezetnek jelenteni. Ha nem teszed meg és kiderül (a legutóbbi botrány óta a NAV figyeli mind a szövetkezeteket, mind a diákmunkásokat), ami nagy valószínűséggel kiderül, akkor adócsalás és szerződésszegés miatt igencsak komoly következményei lesznek.

2017. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2-esnek a részletes választ.
2017. nov. 26. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!