Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egyáltalán lehetséges ma már...

Egyáltalán lehetséges ma már a boncmester tanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés
Ugye a 2016-os EMMI rendelet kötelezővé tette a tanfolyam megkezdéséhez az 1 év megelőző boncsegédi gyakorlatot. Viszont a legtöbb helyen, ahol érdeklődtem ez a munkakör nem is létezik, nincs boncsegéd. Vajon lehetséges ma Magyarországon ezt a tanfolyamot elkezdeni? Vagy célszerűbb külföldben gondolkodni? Egyáltalán ott van ilyesmi?

2018. jan. 1. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Kifejezetten olyan, hogy boncsegéd úgy tudom nincs. Olyan van csak, hogy patológusként valaki segédként tevékenykedik egy boncolás során, tehát mint egy beosztást kell elképzelni.
2018. jan. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudom, hogy nincs kifejezetten boncsegéd. Viszont az OKJ-s képzések honlapján ( [link] írják, hogy ez a feltétel, illetve ezt mondták is. Viszont arra nézve, hogy ezzel mit lehet csinálni további felvilágosítást nem tudnak adni, illetve nem akarnak valami miatt. Patológusi végzettség pedig elég durva lenne egy sima boncmesterihez.
2018. jan. 3. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!