Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi kell ahhoz, hogy lőtéren...

Mi kell ahhoz, hogy lőtéren dolgozhassak?

Figyelt kérdés
Szeretnék lőtéren dolgozni, tudjátok ahol csomó fegyvert ki lehet próbálni. Mik a feltételek,milyen iskola/okj kell hozzá? Előre is köszönöm a válaszokat!!

2018. febr. 27. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát takarítóként akár el is kezdheted.
2018. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%

Mit akarsz egy lőtéren dolgozni? A legtöbb lőtéren nincs betölthető állás, amiről álmodozol. Van karbantartó, takarító, esetleg portás de gondolom nem ez csábít téged.

Élménylövészetet meg az edzők és a sportlövők tartanak, akiknek van lövészetvezetői papírjuk.

Másrészt ha kell ember, kétlem, hogy az utcáról hívnak embert. A fegyvervizsga, stb. önmagában csak popsitörlésre elég sportlövői tapasztalatok nélkül. Egyesületen belül a megfelelő embert fogják választani arra az alkalmankénti munkára, ami sokszor nem is fizet, csak egyesületen belüli tevékenység.

Lőtéren nem dolgozni kell, hanem hobbizni. Jobban jársz ha máshol keresed a pénzt és szabadidődben jársz a lőtérre.

Aztán lehet versenyezni és ha érdekel bírózni. Itthon IPSC- ben sokan bíróznak külföldön is, pl az edzőm beutazta már kb a fél világot úgy, hogy fizették az útját, a szállását, stb. és persze lebírózott 3-4 napot. De plusz pénz nincs.

Egy lehetőség van, jó sportlövőnek lenni, kijárni a fegyvertartási utat, lövészetvezetői papírt szerezni a fegyvertartási után és egy lőtér üzemeltetőjének belleegyezésével (ahol beleegyeznek, kb max a saját klubbodban ha nincs még ilyen) lehet élménylövészetet tartani vállalkozás keretén belül.

2018. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A jó édes ***** válasza:
70%

S te ezt egyébként miből szűrted le, hogy a lőtéri dolgozók állandóan fegyvereket próbálgatnak? Magyarországon az egyik legszigorúbban szabályozott a fegyvertartás - s a lőtéren sem járnak csak úgy kézről kézre a Coltok meg Schönauerek.

Egyébként 3 féle lőtér létezik kis hazánkban: 1) amit a Honvédség üzemeltet (nagy, hadgyakorlatra is alkalmas, nyílt terepek) 2) rendőrségi használatra fenntartottak (rövid pincehelyiségek, elsősorban maroklőfegyverekkel való gyakorláshoz) 3) sportlőterek, magánkézben. Utóbbi sokféle lehet, de a többségük agyaggalamb lövő vagy tereplőtér. Lövészetvezetői vizsga kell ahhoz, hogy valaki lövészetet vezessen vagy üzemeltethessen nyílt lövészetet mások számára. De azt felejtsd el, hogy bármi amit behoz egy vendég azzal lövöldözni lehet - ilyen nincs a magyar fegyverkultúrában (szerencsére).

2018. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!