Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyit érek az OKJ-s képzésse...

Mennyit érek az OKJ-s képzéssel, ha van egy gimnáziumi érettségim és két nyelvvizsgám (angol, német)?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 24. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Egy diplomához képest nem sokat.
2018. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
Mármint a mai világban ne akarjunk már diploma nélkül kezdeni bármit is magunkkal, mindenhol elvárják, és nem véletlenül.q
2018. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
akkor azt mondod, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni?
2018. ápr. 24. 16:31
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Jós az nem vagyok. Ha van 2 nyelvvizsgád, akkor feltételezem, hogy inkább valami intellektuális szakmát végeznél szívesen. Márpedig ahhoz muszáj a diploma. Rengeteg cég keres idegennyelvet beszélő embert mindenféle munkára, ha tudsz németül is, aranyat érsz, de azok is csak akkor vesznek fel, ha van diplomád.
2018. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
informatikát akarok.. és helyben van itt egy cég ami német anyanyelvű. ők keresnek folyamatosan programozókat.
2018. ápr. 24. 16:44
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Még, hogy diploma nélkül nem lehet elhelyezkedni a mai világba, ekkora baromságot rég halottam, szakembereket keresik ezerrel, mert nagy a szakember hiány, persze jó hiányszakmát kell tanulni, lehet infós OKJ-t is nyilván, vagy, ha más nem C, D vagy E jogsi és menni sofőrködni, abból is hiány van rendesen, az önvezetős hülye dumát meg mellőzzük, az még odébb van, különben is mire bevezetik lesz az vagy 40-50 év múlva, abból is csoda, ha fog menni egy normálisan rendszerhiba nélkül, mellesleg emberek munkáját vennék el, inkább a személyautókat kéne automatizálni, mert sok a vezetésképtelen barom, a teherjárműveket meg autóbuszokat meg tutira nem fogják jó ideig.
2018. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hát sofőrként nem hinném, hogy megállnám a helyem lányként... :D
2018. ápr. 24. 19:54
 8/20 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga az csak akkor ér valamit, ha mögötte tényleg ott a tudás. Önmagában csak beugrónak jó az állásfelvételikhez, mert úgyis le fogják tesztelni a nyelvtudásodat.
2018. ápr. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
hát azért van nyelvvizsgám, mert van mögöttes tudásom is, nem de?? :D
2018. ápr. 25. 17:00
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

hát azért az erős túlzás, hogy mindenhol elvárják a diplomát, sőt, sok helyre fel sem vesznek diplomást, mert túlképzett és többet kéne fizetni. én is gondolkodtam fősulin, de rájöttem, hogy tök fölösleges, mert elpazarolsz 4 évet,aztán meg dolgozhatsz a szakmádban 120ezerért, és panaszkodhatsz, hogy nincs kávéfőződ, hiába vagy menő diplomás. szerintem több értelme van egy jó szakmát kitanulni, és nyomatni.


ha jó az az okj-s képzés, szereted és jól csinálod, akkor sokkal többet érhetsz el vele, mint egy olyan diplomával, amiből itthon dunát lehet rekeszteni.

2018. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!