Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik nyelvből könnyebb...

Melyik nyelvből könnyebb nyelvvizsgázni: francia, német, spanyol, olasz vagy orosz?

Figyelt kérdés
Egy angol középfokú nyelvvizsgám már van, most szeretnék még egy középfokút letenni, a felsoroltak valamelyikéből.

2014. jan. 8. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ne a könnyűsége alapján válassz, hanem az alapján, hogy melyik tetszik a legjobban és melyiket tanulnád legszívesebben.

Oroszt és franciát ezen szempontból kiindulva nem ajánlom. Viszont francia után könnyű lenne a spanyol és az orosz.

A német kicsit hasonlít az angolra.

Orosz teljesen más, más betűk, mire azt jól megtanulod, csak az pár hónap.

2014. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* Olaszra gondoltam, amikor azt írtam, hogy könnyebb lenne a francia után :D
2014. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

A franciát, spanyolt nem ajánlom, ha így könnyűség szempontjából nézed. (franciául, németül meg spanyolul tudok csak, a többit nem beszélem. Milyen szép szavakkal írtam! Na mindegy!)

Az orosz is jó lehet, csak mennyire könnyű? Ez itt a kérdés!!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!!.

2014. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Francia, Német,- Most tanulok Franciául és hát nem is olyan nehéz... Németet meg az anyukám tud és azt mondta, hogy, ha valaki tud angolul akkor a németet könnyebb megtanulni:))
2014. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva! Ha valaki tud németül, akkor könnyű megtanulni az angolt. A német egyáltalán nem könnyű! :(
2014. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek közül a németet vagy az oroszt választanám.

Gimnáziumban első nyelvem az angol, a második a német, plussz harmadiknak tanulom az oroszt. Nekem egyáltalán nem nehéz az angol után a német, sőt a németet sokkal jobban szeretem is, és jobb is vagyok belőle, mint angolból, amit kb. 7 éve tanulok. Az orosz ellen ne hozzatok fel olyan érveket, hogy más betűkkel írnak!! Aki rendesen nekiül, az 1-1.5 óra alatt megtanulhatja írottan, nyomtatottan a kis és nagy orosz cirill ábécé betűit. Az orosz és a német hasonlít is egymásra, pl. esetek, főnevek neme.

Én úgy tervezem, hogy angolból és németből középfokú nyelvvizsgát, oroszból alapfokút teszek le. (Először angolból, utána németből és végül oroszból.)

2014. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legkönnyebb ezek közül a spanyol(beszélem), aztán az olasz(beszélem) utána a német, meg francia(tanultam őket) és talán az orosz a legnehezebb, mert nem csak a betűk, de a gondolkodásmód és a nyelvtan is teljesen más, ráadásul a kiejtése se egyszerű, sok sajátos hangjuk van.
2014. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszoló: Irigyellek! Első óta tanulom a németet, az angolt kilencedik óta, most fogok érettségizni. Mégis úgy érzem, hogy az angol jobban megy. Nyelvtanilag is meg szókincs alapján is. Egyébként az angol nyelvtana sokkal könnyebb, mint a németé. A német se vészes, ha valakinek van hozzá feneke. Egész logikus, viszont az angolban ne kell minden esetben, számban, személyben máshogy ragozni az igét, főnevet, stb. Lehet mondani, hogy de az angolban 12 igeidő van. És? Jó, ha használnak belőle négyet, az amcsik még annyit se. A német függő beszéd meg az angolhoz képest katasztrófa. De ez csak az én véleményem. :)
2014. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vészes az angolban az a 12 igeidő, a legtöbbször a Presebt Simple-t, a Present Continuos-t, a Past Simple-t, a Past Continuos-t, a Present Perfect-et, a Past Perfect-et, a Simple Future-t és a Future Continuous-t használják, természetesen a többi igeidőt is használják, csak nem olyan gyakran.

A németben a német logika fogott meg. Számomra rettentően logikus nyelvnrk tűnik, és vannak dolgok, amiket az angollal ellentétben nem bonyolít túl.

2014. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eszperanto
2015. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!