Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan OKJ-s képzés, ami...

Van olyan OKJ-s képzés, ami rövidfilmek (reklám, esküvő, stb. ) elkészítésére tanít meg?

Figyelt kérdés

Elsősorban ingyenes képzést szeretnék, ha van (25 alatt vagyok).

Tehát azt szeretném megtanulni, hogy hogyan használjam a kamerát és emellett a videószerkesztést (Premiere-ben leginkább).

Csak televíziós kameramant találtam, ami pedig egyáltalán nem jó.

Illetve valahol meg lehet nézni, hogy milyen tárgyaim lennének, miket tanulnék konkrétan?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 1. 16:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Mozgóképgyártót találtam, talán az lehet az?
2018. máj. 1. 16:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen képzés nincs egyben, de lehet, hogy valaki kijavít majd.


A kamerakezelést a kameraman fedi le, de hasonló még hozzá az operatőr is, csak az magasabb szintű. A videoszerkesztést pedig a vágó. Viszont ez nem elég, mert a rövidfilmet valahogy meg is kell csinálnod, tehát akkor kellenek rendezői és forgatókönyvírói ismeretek is, a hangfelvételről nem is beszélve. Azt remélem tudod, hogy ez a szakma a csapatmunkáról szó, egyedül nem fogod tudni csinálni? Egy minimális reklámfilmes stáb az kb. 3-4 emberből áll.


Szerintem amit te keresel az ez a kettő, de sajnos mindkettő fizetős:


[link]

[link]

2018. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ezzel tisztában vagyok, de a kameraman pl. simán lehet a vágó/videószerkesztő egyben (sőt rendező is) és azt szeretném, hogy ezekkel a kompetenciákkal egyaránt rendelkezzek.

Nincs ellenemre a csapatmunka sem, de például az esküvői videókat is sokan egyedül csinálják.

2018. máj. 1. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!