Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vállalkozási vagy államháztart...

Vállalkozási vagy államháztartási mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés
A középiskolát közgazdaságtan szakon végeztem, majd beiratkoztam két éves OKJ képzésre, aminek az első éve pénzügy - számvitel volt, második évben végeztem vállalkozási és bérügyintéző szakon. Szeretnék még továbbtanulni első körben a vállalkozási mérlegképes könyvelő szakra iratkoznék be, de sokat gondolkodom, hogy az államháztartásit is meg szeretném csinálni. Melyik képzés a nehezebb? Aki csinálta már bármelyiket, esetleg mindkettőt tudna adni tanácsot, esetleg véleményt mondani? Előre is köszönöm!

2018. jún. 7. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Körülbelül ugyanolyan nehéz a kettő. Ha vállalkozásit csinálsz, az inkább a versenyszférában lesz használatos, míg az államháztartási értelemszerűen az államigazgatásban.

Előbbinél nagyon nehéz kitűnni, de ha nagyon magas színvonalon űzöd, nagyon szépen lehet keresni. De ha nem vagy elég szorgalmas, kitartó, akkor még azzal is problémád lehet, hogy hol helyezkedj el.

Utóbbinál a munka az fix, mert eléggé hiány van belőlük, viszont a jövedelem is.

2018. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!