Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély vizsga, tapasztalat...

Elsősegély vizsga, tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Közúti elsősegély vizsgáról tudnátok mesélni akik voltak természetesen, nektek milyen volt? Korrektek voltak a vizsgáztatók vagy inkább belekötöttek mindenbe?

Mire kell fokozottan figyelni mi az amibe szeretnek belekötni?



2018. jan. 23. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegeden csináltam jó pár éve. Nem csak hogy nagyon korrektek voltak, de a velem együtt vizsgázó srácot úgy rugdosták át, hogy konkrétan nem tudta megmondani, hogy az agyvelő melyik testrészben található, és a gyakorlati vizsgán sem brillírozott. Másoktól meg azt hallottam, hogy azokat, akik heteket készülnek rá is megbuktatják. Nagyon vizsgáztatófüggő. Amire mindenképpen figyelj oda az az, hogy bármilyen szituációt kérdeznek (ha van még, nem tudom), az első dolgod az legyen, hogy mondod, hogy azonnal értesíted a mentőket. Illetve úgy tudom, a Vöröskereszt oldalán fent vannak azok a hibák, amik kapásból bukást eredményeznek, azokat nézd át, és ne fuss bele. Hajrá!
2018. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megemlíted, hogy természetesen a kötszernek sterilnek kell lennie, akkor valószínűleg már át fognak engedni, mert tudják ők is, hogy az ember úgy sem fog baleset esetén kötözni meg isten tudja mit csinálni, hanem hívja a mentőket.
2018. jan. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
64%
Gyakorold az újraéleszt amikor alkalmad adódik rá, mert ha az nem sikerül akkor sajnos megbuktatnak. A többi utána már nem nehéz a tételekre értem. Sok sikert hozzá :)
2018. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy mentős vizsgáztatott, aki komolyan vette a munkáját.


Újraélesztésem jó volt, bár mondta picivel gyengédebben, mert bizony eltörhetett egy-két bordája a babának. De inkább a törött borda, mint a halál.


A tételt jól elmondtam neki, ő még kiegészítette a végén, amit esetleg nem mondtam el, vagy kijavított, hogy ne a rossz ragadjon a fejembe.


Átengedett. Sokan mások, akik azt sem tudták hogy tegyék a kezüket rendesen a babára kapásból megbuktak.

2018. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!