Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miért ennyire drága az összes...

Miért ennyire drága az összes OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Egy hegesztő képzés 300ezer ft egy pincér képzés 200ezer ft és még sorolhatnám.Hogy tanuljon az ember így szakmát? Hiába keresek rá arra,hogy "ingyenes okj-s képzések" olyan nem létezik.Ja,létezik de csak nappali tagozaton amit munka mellett nem tudsz elvégezni.

2019. febr. 20. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak az ingyenesek: [link]

Iskolarendszerben, estin is ingyenes, de nem minden szakma.

2019. febr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ennyiért is mennek. Ha nem menne senki csökkentenék az árát. Amúgy általában van részletfizetés.
2019. febr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért,


de hol van ingyen hegesztő képzés?

2019. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Van olyan


szakiskola?

2019. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A linkelt oldalon Debrecenben megnéztem a hegesztő képzést.Van képzés esti tagozaton de 2 év alatt.Elvileg ingyenes.
2019. febr. 21. 00:15
 6/11 anonim ***** válasza:
És Bp-en ?
2019. febr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Egyrészt azért amit előttem is írtak, hogy ennyiért is kelendőek. Másrészt ha például a munkaügyi központ kifizeti egy csomó munkanélkülinek, akkor az a "szabály" érvényes ami a közbeszerzéseknél is, hogy minél többet le lehet nyúlni a közös kasszából. És még teljesíteni sem kell érte a tanfolyam részéről. Mert gondolom hallottál az olyan hegesztő képzésről ahol a résztvevők nem is láttak a gyakorlatban semmiféle hegesztő készüléket. Aztán az elvégzése után a munkafelvételnél csak néztek amikor kiderült hogy azt sem tudják hogyan kell begyújtani a lánghegesztőt, nem még minőségi varratot húzni akár lánggal akár ívvel.

Sajnos a rendszerváltás óta Magyarország elhülyült és korrupt lett minden téren. Aki nem ért egyet, nyugodtan pontozzon le, de attól még az ország nem lesz újra normális és tisztességes.

Vagy nyelvtanfolamon személyesen is tapasztaltam azt hogy a tanár például sportújságot olvasott tanítás helyett. A hallgatók meg nem is látták értelmét hogy órákra járjanak. Minek tanítottak volna? Hisz a munkaügyi központ küldte oda a hallgatókat, az állam fizette a tandíjat, tehát semmiféle piaci kereslet-kínálat szabályoknak nem kell eleget tenni, nem kell jól tanítani hogy hozzájuk menjenek a hallgatók. A magán nyelviskola tulajdonosának persze ebből olyan luxuskocsija volt mint a város fő stricijének. A leírtakkal nem túloztam semmit, ez a valóság.

2019. febr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod,hogy aki új szakmát szeretne tanulni annak ajánlatos a fizetős tanfolyamot között keresgélnie?
2019. febr. 21. 10:34
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

> Sajnos a rendszerváltás óta Magyarország elhülyült és korrupt lett minden téren. Aki nem ért egyet, nyugodtan pontozzon le, de attól még az ország nem lesz újra normális és tisztességes.


Hát persze, hiszen a rendszerváltás előtt Magyarország normális, nem korrupt és tisztességes volt :DD Ostoba fa.sszopó kommunista

2019. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam fizetős OKJ tanfolyamon, csak a minimálisat tanították, hogy a vizsgán átmehessünk: végül sose használtam, kidobott pénz volt.

Az iskolarendszerű OKJ-es esti képzésről jó tapasztalatom volt. De ott is tanártól függött, egyik nagyon jó volt, másik unott, kiégett, rosszul tanított, stb

2019. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!