Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ismeri valaki a Lantos Mihály...

Ismeri valaki a Lantos Mihály féle villámolvasás tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Vettetek már részt rajta, esetleg bárkitől hallottatok valamit ezzel kapcsolatban?

Érettségi előtt állok, és pozitív tapasztalatok esetén nekem megérne ennyi pénzt, ha tényleg hatásos :)



2019. márc. 1. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Mindenki átesik azon az időszakon az életben, hogy hisz az ilyen hülyeségekben. Megspórolok neked egy kis időt. Az ilyenek egytől egyig hülyeségek.


Fogd magad, és tanulj normálisan, ahogy azt kell. Ezt 2 egyetem után mondom.

2019. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

A villámolvasás arra való, hogy gyorsabban tudj elolvasni mondatokat. Ez úgy érhető el, hogy csak a szó első 1-2 betűjére pillantasz rá és "megjóslod", hogy mi lehet az a szó. Ennek az a hátránya, hogy a szavakat nem mindig sikerül elsőre eltalálnod, ezért vagy értelmetlen szavakat fogsz kiolvasni (mert nem veszed észre a hibát) vagy újra kell olvasnod a szót, de ezúttal ténylegesen betűről-betűre.


Na most ezek ismeretében elmondom, bizonyított tény, hogy akit eleve ilyen villámolvasásos módszerrel tanítottak meg anno az iskolában olvasni, azok közül rengeteg diszlexiás lett felnőtten és közülük sokakat nem lehetett átnevelni a helyes olvasási módra, mert annyira megrögzült bennük, hogy csak a szó első betűire pillantanak rá...


Másrészt: Attól, hogy valamit gyorsabban elolvasol, nem fogsz tudni hamarabb megérteni. Én akármilyen gyorsan olvasom el a deriválás elméletét, attól még nem tudom hamarabb megérteni, sőt, mivel túl gyorsan olvasom, így időm sem marad, hogy felfogjam a leírtakat, ezért újra és újra vissza kell olvasnom, tehát lényegében ez inkább pont, hogy lassítja a tanulás folyamatát.

2019. márc. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ezek nem voltak valóság alapjára helyezett válaszok.
2019. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Akkor pontosítanék, mert úgy látom, az értelmezés többeknél nem mérnöki precizitású. Itt ketten ÁLTALÁNOS megjegyzéseket tettek a gyorsolvasással kapcsolatban, és én ÁLTALÁNOS választ adtam. Nem tudom, a két válaszadó járt-e Lantos Mihálynál, ez hozzászólásukból nem derül ki, de én nem.


Ha már visszatértem ide, nem írtam ugyan semmi konkrétumot, de csak azért, mert gondoltam, megvárom a reakciókat, és majd utána. A reakciók elmaradtak. :D Hát akkor némi részletezés:

Először úgy olvas az ember, hogy a betűket értelmezi egyenként. Akkor rászorítják, hogy a szótagokat mondja ki egybe. Észre sem veszi, és már ott tart, hogy a szótagot egyetlen ránézésre felfogta. Átlagtanulónál azért ez látszik, mikor hangosan olvas másodikos (harmadikos? :) ) korában, mondhatni, folyamatosan. Na, hát ezt tagadja tulajdonképpen a két válaszadó, mert ha nem tagadná, akkor alighanem nem látná akadályát annak, hogy nagyobb blokkokat is egyben bevigyen az ember a processzorába. Ha sikerült betűtől eljutni a szótagig, szótagtól a szóig akkor miért ne sikerülne pár szóig - és itt vagyunk a gyorsolvasásnál. Laikus véleményem szerint a legtöbb ember némi gyakorlással el tud jutni odáig. Hát persze, nyilván van, aki nem.

Szóval szó nincs itt az első betűről. Az egy hülye módszer volt.

Az viszont igaz, hogy el lehet bukni ezzel a módszerrel olyan szavaknál, amelyek egy betűben különböznek attól, amit az ember az adott szövegben vár, s ráadásul ez a betű eléggé hasonlít is kinézetre ahhoz, aminek ott kéne lennie. Például, mikor egy lovaglásról szóló szövegben először kiderül, hogy nem nagyon értek hozzá, és utána azt írom, hogy felkontároztam a lovat (értsd: humoros megfogalmazás, hogy rosszul kantároztam fel), azt a gyorsolvasó elég nagy valószínűséggel felkantároztam-nak olvassa.

Az egyébként nagy igazság, hogy: "Attól, hogy valamit gyorsabban elolvasol, nem fogsz tudni hamarabb megérteni." Én is pont az egyetemi matematika könyvet szoktam hozni példának, hogy annak a megemésztését nem gyorsítja a gyorsolvasás. Csak éppen ennek a megállapításnak semmi köze a gyorsolvasás hasznához. Gyorsolvasást olyan szövegre lehet gyümölcsözően alkalmazni, amiből, hogy úgy mondjam, jó vázlatot lehetne írni.

2019. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem. Szemelyesen voltam is a tanfolyamon.


Senkinek sem sikerult az elohivas.


Ment a hitegetes.


Nem ajanlom.

2019. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!