Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Honnan tudom, hogy melyik OKJ...

Honnan tudom, hogy melyik OKJ képzések jók az egyéni vállalkozásomhoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék esküvői videósként majd vállalkozást indítani idővel, azonban tudom, hogy kell hozzá végzettség. Hol tudom kideríteni, hogy mely OKJ képzések azok, amiket elfogadnak egy vállalkozás indításához? Például én úgy tudom, hogy Fotós OKJ-t elfogadnak, de abból sem tudom, hogy mi a pontos megnevezése annak, amelyiket elfogadják. De mivel videóznék, így több értelmét látnám egy videós OKJ tanfolyam elvégzésének, bár ha az drágább akkor arra már nem biztos, hogy lenne keretem. Tehát tök jó lenne, ha kapnék egy listát, hogy melyik képzések azok, amik közül lehet választani, de már napok óta keresgélek a neten és semmi érdemlegeset nem találtam. Esetleg ha kormányablakhoz bemegyek ott tudnak ebben segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. márc. 9. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a neten nincs összefogó lista minden tevékenységhez, csak tapasztalati úton írják össze ami fent van.


Ha bemész a kormányablakhoz az egyéni vállalkozós ügyintéző elmondja, mert ő hozzáfér a belső listához. Tud segítséget nyújtani abban is, hogy ha elmondod neki, mivel szeretnél foglalkozni, akkor milyen lehetőségeid vannak, mert sokszor egy adott feladatkör nem fedi le teljesen az egész vállalkozást. El fogja mondani, milyen tevékenység lenne jó neked, és hogy milyen képesítés kell neked.

Másik: Ha nem egyedül vagy a vállalkozásban (van alkalmazottad,) akkor elég ha neki van végzettsége. Esküvőifotós/videós ritkán dolgozik egyedül. Persze ez már megint más tészta és ehhez érdemes egy könyvelővel/adótanácsadóval is beszélni.

2019. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!