Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol lenne érdemes programozást...

Hol lenne érdemes programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Év végén otthagyom az egyetemet, és szeretnék megtanulni programozni, hogy ebben dolgozhassak, de nem akarok egyetemre menni, az OKJ tanterve pedig nem tetszik. Valaki tud jó magánkurzust ahol jól tanítanak (előképzettségem nincs, az IEC-t találtam Szegeden, ami jó lehet)

2019. ápr. 21. 00:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az egyetem és a diploma megszerzési nem csak azért nézik, mert hogy diploma. Hanem, mert tényleg felkészít az életre. Folyamatos stresszhelyzetek, határidők betartása, vizsgák, zh- írása folyamatosan

Magadtól készülsz, tehát te osztod be az időt. Csapatépítés és még sorolhatnám.


Ha te autodidakta módon tanulsz otthon ez mind kimarad az életedben és nagy szívás lehet belőle...

2019. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de a #2 válaszoló véletlenül nem Tomcat? :D
2019. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyetemre nem szeretnék menni (1 éve kibuktam más szakról)
2019. ápr. 22. 07:58
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor keress olyasmit, amihez nem kell diploma. Miért akarsz alulképzett, gyenge programozó lenni? Lehetnél például jó klímaszerelő, hidegburkoló, autószerelő stb.
2019. ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, és van eszem, csak az egyetem alatt rengeteg volt alattam a nyomás
2019. ápr. 22. 09:31
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként még több nyomás lenne rajtad. Főleg diploma nélkül, max bitkovács szakmunkás lennél, lélekölő, unalmas munkával. Megesznek élve.
2019. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem gondolom. Dolgoztam 2 évet Ügyfélszolgálaton, és ott bírtam. De ne térjünk el a tárgytól, más okom is van, hogy miért nem akarok egyetemre menni (Csak levelező jöhet szóba, amit nem tudnék csinálni hosszú távon)
2019. ápr. 22. 11:33
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Hiába mondatod el még párszor, nem fog változni a tényállás, hogy a programozás mérnöki tevékenység. Egyetem kell hozzá.
2019. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%

Ügyfélszolgálaton dolgoztál. A programozás nem ilyen. Folyamatos napi szintű meetingek. Határidők betartása. Sokkal nagyobb nyomás van, mint egyetemen.


Azért írtam, hogy az egyetem nem csak a tanulás miatt jó, hanem azért mert megszokod ezeket a helyzeteket.


Akkor válassz olyan munkát ahol kevesebb stressz van.

2019. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!