Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van valahol piercinges/tetovál...

Van valahol piercinges/tetováló képzés?

Figyelt kérdés

Kozmetikusnak tanulok és fülbelövés mellett szeretnék piercinget is szúrni.Rajzból érettségigztem, ismerőseim mindig megkérnek, hogy rajzoljam meg a tetoválásukat vagy tervezzük meg együtt, hogy mit varratnak.

Gondoltam, hogy én is belekezdek(szeretnék úgymond több lábon állni) de sehol nem találtam képzést. Hogy működik ez? Érdemes elkezdeni?



2019. júl. 13. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikusnak közelebb áll a fodrász, mint a tetováló. A fülbelövést még értem, bár szúrni jobb, így evidens, a testékszerezés is.

Sajnos erre külön tanfolyam nincs, mivel nem okj, és nem feor szakma, hanem inkább a középkori céh rendszernek felel meg. Elvileg vannak törvényi alapok, amik kiterjednek rá, hogy kik végezhetik, de ezzel oda jutsz, hogy csak teljes értékű orvos, orvosi diplomával végezheti el. Nos ez azért nem így működik. Piercerek egy része egészségügyben tanult, dolgozott, mások, meg inkább tetoválók, akik mellékesben foglalkoznak vele. Illetve akad még pár extrémebb, akik a testmódosításokkal foglalkoznak. Nos, egyikük sem diplomás orvos. Érdemes úgy kezdeni, hogy utána olvasol mindennek. Érdemes csinálni róla egy átlátható dokumentumot, ahol felsorolod a típusait, azt, hogy egyes piercingeknek mennyi a gyógyulási ideje, hogy miért ennyi, hogy mivel jó ápolni őket és miért pont azzal (belemászni biológia oldaláról, farmakokinetika oldalról...stb), hogy milyen ékszer jó bele, milyen méretűek, 1 ékszer elkészítéséhez milyen eszközök kellenek, mellé felkeresni, hogy azokat hol tudod megrendelni, vagy megvenni kiskeráron, vagy nagykeráron úgy, hogy minden lehetőleg steril legyen és minőségi. Ez után jön, hogy kinézed, hogy ez mennyit is jelent majd összegzed.

Vannak, akik ismerősöknek szúrnak ingyen, gyakorlásnak, vannak akik szalonokat keresnek fel, hogy hol tudnának gyakornokoskodni, hogy legyen aki tanítaná őket.

Ugyan vannak rá képzések, de egyik sem hivatalos, és eléggé drágák. Szó szerint youtuberól többet tudsz tanulni, mint azokból a képzésekből. Otthonra tudsz venni gyakorlófület, orrot szúrkálni. (Csak fülesetében a piercingek: lobe, transverse lobe, horizontal lobe, helix, conch, orbital, forwardhelix, daith, rook, tragus, anti-tragus, vertical-tragus, industrial/scaffold és ennek 5 típusa, snug. Pláne, hogy ezeket akárhogy lehet még kombinálni.)

A tetoválás már más téma. Az, hogy jól rajzolsz, sosem elég. Sok gyakorlás kell, ceruza, színes ceruza, vízfesték, tempera, akril és a többi anyagokkal. Meg kell tanulni egyenes vonalat húzni vonalzó nélkül, kört rajzolni körző nélkül. Stabil vonalvezetés, térhatás, árnyékolás..stb.

Utána jön, hogy veszel egy gyakorláshoz jó gépet, tápot, festékeket, pedált, cordokat, gumikesztyűt, indigót, kupakokat, tűket és vagy 4-5 négyzetméternyi gyakorlóbőrt. Meg kell tanulni szét és összerakni a gépet, fertőtleníteni, vagy zacsizni, beállítani. Onnantól jöhet a sok gyakorlás. Vonal, két vonal, párhuzamos, több párhuzamos, egyszerű geometriai minták, majd testek, végül jöhetnek az egyedibb irányzatok. Minden munkád, képed fotózni, dátumozni, mert portfólióhoz jól jönnek illetve innen látod magad, hogy hogyan fejlődtél. Ha már úgy érzde, hogy jól megy, akkor jöhet az, hogy gyorsabban is jól menjen. Mérd, hogy mennyi idő alatt csinálod meg a mintákat. Ha úgy érzed, hogy jó vagy, akkor van az, hogy felkeres tetoválókat és tanonckodsz egy tetováló mellett, vagy egy szalonban. Ugyan tetováló képzésekből van jó is, de szintén drága.

Annyit érdemes tudni, hogy a tetováló az teljes munkaidős állás. Mellette lehet ugyan piercingezni, de akkor a kozmetikuskodásnak annyi. Ha kozmetikus leszel, akkor meg a tetoválás nem fog beleférni a dolgokba. Ugyan vannak sminktetováló képzések (cégesek), ahol lehet tanulni, ami a kozmetikába belefér, de az nem tetoválás ilyen oldalról. De ott van még a sminkes képzés, fodrász képzés, mind a kettő jól passzol a kozmetikushoz. Akár ott a manikűr, pedikűr, műköröm. Az is oda megy a szépségiparon belül. Szóval igen, lehet több téren tanulni, de annál több kiadást is jelent. Kozmetikus suli mellett egy fodrász sulit elvégzel, utána körmös képzést, majd pedi-manikűr-t, és meglátod, nem lesz olcsó. A tetoválás meg a piercingezés is pénz igényel elsőnek és csak később, idővel jön vissza, mint a többi.

2019. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazából a piercinges fontosabb lenne mint a tetováló.Egyszer lövettem kozmetikusnál helixet és ügyelet lett a vége mert valami történt a porccal.

Ez egy elég híres és nagyobb kozmetikában történt.Azóta váltottam, az új kozmetikusom mondta, hogy nem is szabadna porcba lőni mert eltörhet.

Igazából nem szeretném hogy az én vendégeim közül valamelyikkel is megtörténjen ugyanez.

Amúgy tudom, a műkörmös-pedikűrös-szempillás meg 800 fajta képzést is szeretném megcsinálni mert érdekelnek :)

2019. júl. 16. 23:42
 3/3 anonim válasza:
Van,de nem abból fogsz megtanulni jól varrni vagy szúrni!Én úgy tapasztaltam,hogy a nagy része lehúzás.Csomó pénzt elkérnek és max alapokat ha megtanulsz.Én egyedül kezdtem el csinálni a piercingezést,videókból meg utána olvasgattam.Tetoválni meg a párom hatására kezdtem el,ő amúgy is tanár szóval szerencsém volt:)
2019. júl. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!