Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ment már a párotok külföldre/e...

Ment már a párotok külföldre/erasmusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, milyen az, amikor a párotokat "hirtelen" több hónapig nem látjátok?

A barátom szeretne erasmusra menni. Én támogatom, nem mondanám, hogy ne menjen, hiszen ne hagyjon ki lehetőséget miattam. A maximum idő, amíg nem láttuk egymást, egy hét volt, éppen ezért félek, hogy milyen lesz, amikor több hónapig nem látjul egymást. Éltem már távkapcsolatban, de az évekkel ezelőtt volt és ott hozzászoktam, hogy több hónap eltelik, mire látjuk egymást. A másik dolog pedig az, hogy félek, hogy nyomulni fognak a barátomra. 100%-ban megbízom benne, csak másokban nem :D aki élt már át ilyet, tudna mesélni erről? Hogxan lehetne ezt átvészelni?

19/L


2019. jan. 30. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel ezt úgy (de ne mondd vissza neki), hogy ez egy teszt. Ha tényleg szeret és hűséges, nem fog kelleni neki más és minden nap fog keresni valamilyen módon és gyakran el fog hangzani, hogy hiányzol. Ez az elején biztos így lesz, de ha idővel egyre ritkulnak a beszélgetések és az arra utaló jelek, hogy hiányzol neki, kezdhetsz gyanakodni, hogy gond van. De ha kiderül, hogy nem hűséges, ne bánd, mert az ilyen itthon is megteszi előbb-utóbb. Ha ilyen nem érdemli meg, hogy vele legyél. Ha viszont kiálljátok ezt a próbát az azt jelenti, hogy jó eséllyel egy életre szóló kapcsolat van köztetek. Az igaz szerelem minden próbát, nehézséget kiáll, tapasztalatból mondom.
2019. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, milyen több hónapról beszélsz. Elővételben max. 30 ezer forint egy jegy oda-vissza (az Eurowingsnél), de meg lehet olcsóbban is úszni legalja légitársaságoknál. Beszéljétek meg, hogy 2-3 hetente találkoztok kint vagy itthon. És minden nap skype-oljatok.


Amúgy mások is kibírták, ne aggódj. Ne a megcsalásra koncentrálj, hanem az elhidegülést próbáld megelőzni.

2019. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár én “csak” a másik oldalt tapasztaltam meg, lehet tudok segíteni. Én 1 évig voltam kint középsulis csereéveb, ahol úgymond tilos volt bárki otthonival találkoznom (tehát nem jöhettem haza pl. ünnepekre, és a családom sem jöhetett ki). A barátommal azóta is együtt vagyunk, szerencsére nekünk ez még segített is. :)

Persze nagyon nehéz volt, sokszor voltak vészesebb időszakok, nagyon hiányoztunk egymásnak, de sokat skypeoltunk, és mindig írtunk is egymásnak. Szerintem minden csak akarat kérdése, ha eldöntitek, hogy menni fog, akkor menni fog. :)

2019. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem tavaly volt ősszel 3 hétig Erasmusos pályázaton barátom Bécsbe.

Nagyon rossz volt az elején, hiányzott nagyon, keveset beszéltünk mert dolgozott, nagyon zavart az, hogy eg miskolci lány csapattal voltak, és esténként sokat jártak össze csocsózni meg ilyenek, barátokra nagyon rányomultak, de szerencsére ő lekoptatta őket, és mindig mondta nekik, hogy "van barátnőm és szeretem"

Második hétben mentem ki hozzá egy napra meglepetésképpen, nagyon megörült nekem.

Viszont most fordított helyzet lesz, mert most ő marad otthon, és én veszek részt a pályázaton

Sajnos aki egyszer már részt vett az többször nem mehet. :/

Bocsi a hülye fogalmazásért:S

2019. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!