Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tényleg értéktelenek a külföld...

Tényleg értéktelenek a külföldi diplomák az angol diplomákhoz képest?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerősöm, aki Angliában csinálja a mestert.

Én is szeretném kint, de én ezek közül választanék: Ausztria, Svédország, Dánia, Belgium, Hollandia.


Tényleg értéktelen lesz a diplomám, ha nem brit egyetemről kapom?


Megéri így egyáltalán megcsinálni a mesterszakot másik országban?



2019. nov. 25. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hol szeretnél vele elhelyezkedni. Szerintem egy egyetem a helyi igényeket nézi, így pl. ha Dániában szeretnél a műanyagokról tanulni és ott elhelyezkedni, még előrébb is leszel, mint egy angol diplomával.
2019. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Magától értetődik: minél több ország érdekelne utána.

Sok helyen szeretnék élni, nem egy országhoz kötni magam.

2019. nov. 25. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig az angol vagy svajci diploma színvonalas.
2019. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Svájci? Még életembe nem hallottam hogy valaki svájcba ment volna tanulni mert az olyan jó diplomát ad. Legalábbis műszaki pályán. Műszakiaknak ha külföld akkor vagy Bécs vagy München így a közelben.
2019. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány nyelven beszélsz olyan szinten, hogy felvegyenek egy külföldi egyetemre? Nem a vizsgáid fokozata számít, hanem a valódi beszéd- és íráskészséged.

Nem minden országban tanítanak csak angol nyelven, az ottani hétköznapi életről nem is beszélve.

Ezt is számításba kell venned, ha sok helyen szeretnél élni.

2019. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az én szakterületemen minden angolul folyik, lényegtelen a helyi nyelv.


Felsoroltam a kérdésben a lehetséges országokat. Bár lenne több is, ahol eltudnám végezni mert mindenütt vannak már angol nyelvű szakok. (Nyilván az igényesebb egyetemekre gondolok, nem a putrikra.)

2019. nov. 27. 11:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De mi a szakterületed?? Egy humán szak, tényleg angol diploma az etalon, műszakinál már más a helyzet.
2019. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb europai egyetemek:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=UReja_i7WlA&feature=share


Mindkettő szerint benne van Svájc.

2019. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közgazdaságtan.
2019. nov. 27. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem hallottál róla, mert olyan drága, hogy alig megy oda valaki.


Egyébként nem hiszem, hogy számít az, hogy hol végzek, ha egy nevesebb egyetemen teszed. Pár év munkatapasztalat után, meg tok mindegy. Mondjuk tény, hogy egy Russel Group egyetem sose rossz választás.

2019. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!