Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A typical offer would be DDE...

A typical offer would be DDE at A Level or MMP at BTEC. Segítene nekem valaki hogy ez pontosan mit is jelent?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a BTEC az OKJ az A level meg az érettséginek felel meg. De azt hogy DDE A-levelen vagy MMP azt nem értem sajnos.

2019. dec. 31. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Az A level az sok helyen az emelt, sok helyen a középszintű érettségivel egyenlő. Én tettem magyar közép és emelt szintű érettségit, és GCSE meg A level-t is és így jőnnek nehézségileg:

GCSE a legkönyebb

Utána a magyar érettségi

A level

Majd az emelt érettségi.

Szóval teljesen fedik egymást. De a lényeg, hogy 3 tantárgyat tanulnak és teszik le az A level-t.

Ugye Magyarországon 1-5-ig van az osztályozás, Angliában F-A-ig (F, E, D, C, B, A) Az F a fail azaz bukás, az A a kiváló. Magyarországon is van csillagos ötös, itt is van csillagos A*. Tehát ha a 3 tanult tantárgyat mind kiváló akkor A*A*A* az eredményed. Ha egy tantárgyad eredménye A, a másik kettőjé B, akkor az eredményed: ABB

DDE azt jelenti, hogy egy tárgy lehet E, de kettő meglegyen a D. Tehát te lehetsz DDE, DDD, CDD, CCD, CCC, BCC, stb...

A BTEC máshogy osztályhoz. Ottezek vannak:

Fail (bukás)

Pass

Merit

Distinction

Distinction*

Azaz a MMP egy merit, merit, pass-t jelöl. Btec több tárgyat is tanít amik változó súlyúak. Ezekre egyesével is még kapod az adott D, M, P vagy F jegyet,de ezt nem tudják átlagolni. Tehát van 10 szakma közeli tantárgy amikből van ami kevesebbet, van ami többet ér. A végén osztanak és szoroznak és ki jön egy eredmény amit átváltanak 3 érdemjegyé. A PPP az a legsiralmasabb de legalább átmenet, a D*D*D* meg a legjobb.

Egy A level A* megfelelője a BTEC Distinction* (D*).

Igazából azt tanácsolom, hogy az adott intézménnyel beszélj. A legtöbb helyen még van adva, hogy más országokból jövőtől miket kérnek.

2019. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nagyon alacsony. Tulajdonképpen ha épp hogy átmész felvesznek. Szerintem ha lehetséges keress egy nehezebbé ha jobb jegyekre számítasz.
2020. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!