Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás hazamenni vagy maradni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy én külföldön tanulok(Svájcban) egy egyetemen. Ugye Most online oraink vannak es azonnal indulni akartam haza,hiszen mindenki tudja,hogy mi tortenik a virus miatt. Viszont a szuleim(orvosok),azt mondtak maradjak itt,mert ha itt elkapom a vírust sokkal jobb az egészségügy mint otthon,Nyilvan van biztosításom,Szoval ezzel sincsen problema es nem tudom mi lenne a jobb megoldas hazamenni vagy itt maradni.
2020. márc. 15. 19:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Hollandiában tanulok, péntektől itt is zárva van az egyetem, én maradok. Nekem csak itt van biztosításom, az a magyar rendszerben csak sürgősségi ellátásra jogosít fel, nem teljes fedi le a teljes ellátást. Nem tudom ez Svájcban hogy van, nemzetközi vagy svájci biztosításod van, de lehet hogy téged se látnának el teljesen otthon. Az albérlet miatt sem éri meg, nem fogom ekkora bizonytalanságban felmondani a lakásbérletem, mert utána sokkal nehezebb lesz lakást találnom ha két hónap múlva kinyit az egyetem. Itt az élelmiszerüzletek egyelőre tudtommal nincsenek kifosztva, itt van az összes cuccom, tankönyvem, anyuékkel tudok beszélni skype-on, úgyhogy semmi hátrányát nem látom a maradásnak.

Ellenben szerintem ha most nem muszáj, reptérre tényleg nem kéne menni, pont a nagy nemzetközi repterek a fertőzés gócpontjai, ha valahol van hordozó, hát ott biztosan. Mindenki aki menekül a fertőzöttebb országokból amiket még nem zártak be, mindenki aki hazafele siet ott halad át. Főleg hogy ahogy olvasom, otthon nem igazán figyelik még hogy ki megy be az országba, nem tesztelnek a reptéren meg semmi hasonló.


Ráadásul mint ahogy most egyik napról a másikra bezárták az összes egyetemet fél Európában, ha lenyugszik a vírus, ugyanilyen hirtelen meg is fogják nyitni őket, mindenki egyszerre akar majd utazni, úgyhogy arra számítanék hogy akik most hazamennek azoknak kegyetlen drága lesz a visszaút.

2020. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj.A sajátod és mások érdekében.Jobb lesz neked ott,ha ne adj Isten elkaptad már,nem adod át másnak,és mivel fiatal vagy,gyorsan átmegy rajtad a nyavalya,de mint mondtam,nem kívánom.


Ha mindenki maradt volna a fenekén,Kínából ki sem jutott volna ez a vírus,csak hát ez az ember hibája,hogy nem tud nyugton maradni,és hogy mindenre legyint,hogy velem úgysem történik meg.Na az ilyen hozzáállás és baromi nagy felelőtlensét miatt tartunk itt,ahol.Félreértés ne essék,nem rólad van szó,szimplán nyomatékosítani szeretném,hogy mekkora jelentőseggel bírhat ha te most szépen maradsz,ahol vagy.

Kitartást kívánok Neked!;)

2020. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!