Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Csak szerintem hülyeség ez?

Csak szerintem hülyeség ez?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, ő most 10.-es, idegennyelv tagozaton. Ki szeretne menni tanulni az Egyesült Államokba egyetemre. Nővér/mikrobiológia érdekelné őt, és még valami, azt nem tudom pontosan, de ezekhez hasonló. Mivel ő nem biológia-kémia szakos, ezért neki ugyebár már nem lesz kémia 11. osztálytól. A nyelvvizsgát egyébként már letette (TOEFL-118 pont). Faktnak felvenné a kémiát (a biológiát is), de ezt jelentkezésnél szerintem nem tudná beszámítani órának, vagy de? Mindenki aki jelentkezik ottani egyetemre, azok felveszik a kémiát/biológiát, ráadásul AP classban, így nagyon kicsi esélye lenne a bejutásra, nem?
2020. máj. 2. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
szerintem az ismerősöd ha amerikába akarna menni nem a gyakori kérdéseken kéne érdeklődni egy ismerősének a lehetőségekről
2020. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Hagyjuk már! Az ismerősöm... meg az ismerőse.. ja... Én voltam kint 3 évet tanultam az USA-ban. Hidd el, nem az utcasarkon állítottam meg embereket, hogy hogy jutok ki!
2020. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Amit itt tanul fakton, az ott bőven elég lesz egyetemi indulásnál.
2020. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én azt értem, hogyha fakton tanul, akkor elég tudást szerez, de szerintem hiú ábrándokat kerget... Már annyira beleélte magát, hogy "jaj, ő úgyis kint fog tanulni, mi maradunk itt a szar oktatási rendszerben..."

Mármint úgy értem, hogy hiú ábránd, hogy nála sokkal jobbak is jelentkeznek (amúgy tényleg okos, stb de az amcsik azt se tudják mi az a Magyarország, nemhogy neves egyetemre vennék fel, merthogy neki nem elég egy sima egyetem, neki a USC kell).

Mások heti több óraszámban tanulják a kémiát, biológiát, akár emelt (AP) classban. Ráadásul ugye mivel nem biológia-kémia szakos, ezért neki 9.ben nem volt biológia, kémia pedig nem lesz 11-12.ben.

Meg hogy "jaj ő versenyszerűen kosárlabdázik, azt ott nagyon szeretik, meg önkéntes is, szóval plusz dolgai vannak.", na persze majd ezért felveszik... Pláne a USC-re, jó hogy nem már az MIT, Stanford...

2020. máj. 2. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Ne irigykedj 😩😩
2020. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jaj, de irigy vagyok. :D

Képzeld, én biokémes vagyok, ráadásul egy elég erős suliban, és nem csak nővér szeretnék lenni. :(

2020. máj. 2. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért kell lenézni a másikat? Ha őt ez érdekli akkor eldől majd a fejében hogy mit szeretne és hogy mi a legjobb döntés. Ha meg nem megy ki az is az ő magán döntése. Nem elérhetetlen már a külfölsi éléstanulás, sokan csinálják.
2020. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
A USC egy privat egyetem tipikusan azok jarnak oda akik bevasaroljak magukat last a legutobbi teszt botrany...
2020. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem nézem le egyáltalán, csak azt nem értem, hogy ő miért néz le másokat? :D

Még fel se vették, a családi háttere is elég rossz, de már nagymenőbe vágja magát, és járkál hogy ő úgyis kint fog tanulni, mi maradunk itt, de rossz nekünk, nagyon sajnál minket. Egyébként nem tudja, nem mondtam neki, nem is fogom szerintem, de engem fel is vettek egyetemre, Amerikába, kíváncsi leszek mit szól hozzá, ha lelépek. :)

2020. máj. 3. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki Amerikába készül annak valóban jó, ha van legalább egy sporteredménye vagy valamilyen tanulmányi versenye, mert anélkül szinte lehetetlen bejutni a jobb helyekre. Ha mégsem jutna be, még akkor is hasznát veszi, mert hazai és európai egyetemeknél is előnyt jelent. Tehát hiába nem reális Amerika, attól még hülyeség lenne abbahagynia a sportot.


Az ilyen demotiváló, lenéző megnyilvánulásokat, minthogy "minek sportol, úgysem fog bejutni" én kicsinyesnek tartom, ilyet szimplán nem illik másra mondani.

2020. máj. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!