Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás így nagy hülyeség?

Továbbtanulás így nagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumba járok. Jövőre fogok érettségizni biológiából emelt szinten. Az emelt biológiával elmennék egy négyéves diplomás ápolói képzésre, közben magánúton tanulnám a kémiát (amit jelenleg heti egy órában tanulok, de ez csak nagyon alap, inbkább csak szintentartás). A főiskola alatt leérettségiznék kémiából emelten, ha az sikerül felvételiznék az orvosira.

Azért tettem fel a kérdést, hogy ilyen főiskola mellett tudnék e ilyen szinten a kémiával foglalkozni?.

Emellett, hogy mennyire lenne ez hülyeség, mivel így kb 32-35 évesen állnék munkába, így 72-75 évesen lennék nyugdíjas (ha lesz még nyugdíj). Annyi idősen már nem bírnám úgy a munkát.

Megéri?


Még egy kérdés: A rezisztensi már beleszámítana a munkaviszonyba?



2020. ápr. 25. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem éri meg. Elpazarlod az állami féléveket, az orvosin meg elég drága a tandíj, és ha esetleg megcsúszol vmelyik tantárggyal, még többet fizethetsz...

Ha most nem tudsz 2 emelt érettségire felkészülni, szerinted az ápoló szakon menni fog? Lesz 15 tantárgyad, zh-k, vizsgák, gyakorlatok... az orvosin meg már az elején kiszórják, aki nem oda való.

2020. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nincs értelme. Ha tényleg orvos akarsz lenni, akkor ne kezdj el mást. Inkább hagyj ki egy évet a gimi után és tanulj. Ha másodjára sem sikerült a felvételi vagy harmadjára, akkor válassz más szakot.

A rezidensek már általános orvosi diplomával rendelkeznek, dolgoznak. Szóval igen, munkaviszony.

2020. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is inkább hagyj ki egy évet, menj el dolgozni valami alibi helyre, vagy maradj otthon a szüleid nyakán, mindegy, csak tanulj ezerrel az érettségire. A kémia szép tantárgy, az orvos pedig hasznos ember a társadalom számára. Inkább ilyen irányba menj, mint valami hitvány multi alávaló rabszolgája légy.

Nem vagy lekésve semmiről. Sokan halasztanak éveket a diploma előtt.

A nyugdíjjal meg nem kell foglalkozni, úgysem lesz már addigra. (És ez nem holmi közhely)

2020. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van felesleges 1.2-1.5 milliód félévente és nem hat rad a kor, akkor meg.
2020. ápr. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tuti nem pazarolnám egy olyan szakra az államilag finanszírozott féléveimet, amiben már előre tudom, hogy nem fogok elhelyezkedni.
2020. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha egy emelt kémia érettségire 4 évig akarsz tanulni, akkor az orvosin mit fogsz csinálni? Ott egy félév alatt kell annak az anyagnak a sokszorosát megtanulni.
2020. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!