Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék ápolónak vagy...

Hogyan tudnék ápolónak vagy szülésznőnek tanulni Angliában?

Figyelt kérdés

Egyszerűen foggalmam sincsen, hogyan fogjak neki. Amiket a neten olvastam ezek a Level 1, 2,3,...8 nekem kínai. Meg olyat is olvastam, hogy csak ha minimum 3 éve laksz Angliában, akkor kaphatsz diakhitelt, magyarul ha fogom magam és holnap kimegyek, akkor nem kapok. Viszont nem akarok 3 évet várni, mire elkezdhetem a tanulmányaim.. Saját zsebből még ha dolgozok kint, sem tudnám kifizetni azonnal a képzést.


Tudna valaki segíteni, hogyan működik ez az egész? Van aki mint tanult ápolónak vagy bármilyen egészségügyi területen?



2020. máj. 8. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"A level 4 az kicsit specifikus, az alapdiploma az level 5-nek felel meg, azaz level 3 után a level 5-re ugrasz. "


Ez így nem teljesen pontos, mert a level 4 az az egyetem első, a level 5 pedig az egyetem második éve. A haramdik év a level 6, az felel meg az alapképzésnek.

Nincs level 4 átugrás, hisz lépcsőzni kell.

A Level 5-öt hívják HnD-nek és Foundation Degree-nek is, de az utóbbi csalóka, mert nálunk nem felel meg semmilyen alap diplomának. Mivel két éves és az egyetem első 2 évét jelenti, ezèrt a magyar rendszerben talán a FOSZK képzéssel tenném egyenlővé.


Kérdező, egyébként ha van kérdésed privátban is írhatsz nekem, már High School óta Angliában tanulok és most lesz az utolsó évem egyetemen. (Mondjuk utána megyek mesterre is, az +1 év)

2020. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#10 pedig nekem sajnos muszáj főállásban dolgoznom, mert egyedül tartom el magam, nincs ki segítsen.. :(

Így akkor mondjak is le erről? :/

2020. máj. 9. 17:41
 13/14 anonim ***** válasza:

Diákhitellel kapcsolatban ez van most érvényben: [link]

"If you’re starting a course on or after 1 August 2021, you must have settled or pre-settled status under the EU Settlement Scheme to get student finance. This does not apply if you’re an Irish national. Check back for further updates on student finance funding for the 2021 to 2022 academic year."


Eü, orvosi szakokhoz IELT 7-es Academic nyelvvizsgát kérnek.


Én egyedül vágtam neki, hamarosan dr leszek, egyetem mellett dolgozom. Felvételi előtt már itt éltem és itt is maradok.

2020. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#13-as vagyok. Akkor érdemes midwife-nak v ápolónak Nurse tanulnod Angliában, ha itt is akarsz maradni, itt a munkához Council-nál (a te esetedben Nursing and Midwifery Council) kell regisztrálni, aminek alapfeltétele egy UK diploma, v más országból érkezőknek, alapdiploma és a különbözeti vizsgák letétele.
2020. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!