Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ez a kérdés igazából két...

Ez a kérdés igazából két részből áll: 1. Ausztriában szeretnék továbbtanulni milyen ösztöndíjakat tudtok ajánlani a figyelmembe, ha biológiát tanulnék? (nem orvosi) 2. Hogyan tudnék dolgozni egyetem mellett? 3. Megéri külföldön tanulni?

Figyelt kérdés
A második kérdés bővebben: láttam, hogy olyan 600-800 euro kell ahhoz, hogy megélünk az egyetem alatt, és nem tudom, hogyan tudnék diákként ennyit keresni havonta.

2020. jún. 1. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben tanulnál Ausztrián belül? Ezesetben hülyeség lenne ott is élned, fél Sopron naponta ingázik, alacsonyabb költségek mellett.

6-800 eurót simán megkeresel heti 2-3 nap melóval.

2020. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én 600 eurót költök havonta max., mondjuk ebben az is benne van, hogy nem duplaágyas szobában vagyok, hanem szereztem egy egyágyasat a város legolcsóbb kollégiumában, de ennyi luxusra szükségem van.

azt hogy neked megéri-e, mi hogy tudjuk megválaszolni?

amúgy munka: egy cégnél dolgozok/tam amíg nem jött a korona havi 16-20 órát, tőlük kapok 350 körül, plusz szereztem egy hétvégi munkát, az is kb. kétszáz euró egy hétvégén. mondjuk ezzel nagy szerencsém van hogy elcsíptem. meg szezonális, szóval októberben megint keresgélhetek. szóval ha van munkád, sima ügy, de jót tesz az ember biztonságérzetének, ha a családja ki tudja segíteni ha megszorul. vagy ha az istennek nem talál állást.

2020. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jártas az ösztöndíjakkal kapcsolatban, de úgy tudom, hogy ha már tanultál, és jó az átlagod, akkor könnyebb egyet szerezni. Kezdőként nehezebb szerintem. Munka szempontjából jó lenne, ha az egyetemen tudnál valamilyen munkát végezni, így nem kellene plusz úttal számolni, amivel ugye időt spórolsz meg.
2020. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!