Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnek gyorsan megtanul...

Hogyan tudnek gyorsan megtanulni nemetul?

Figyelt kérdés
Tettek mar fel hasonlo kerdest,denme teljesen az erdekelne.Fel eve vagyok kinnt nemeto-ban es nem nagyon "ragad"ram a nyelv.Meg altalanos suliban tanultam ,ami eleg regnek bizonyul.Eszembe jutnak dolgok,de ez nagyon keves.Mar nem birom sajat magamat elviselni,ugy kommunikalok mint egy pantomimos.Szotarbol tudnek tanulni, de nem birom kimondani a szavakat.Valamennyire jobban ertem mit mondanak,dialektben esely sincs.Mivel probalkozzak, hogy gyorsabban menjen?Van valamilyen suli itt,ahol lehet esetleg tanulni KA kozeleben lakom.
2008. nov. 26. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nos, ezt az oldalt azert altalaban magyarok latogatjak, es nagyon csekely a valoszinusege, hogy pont onnan valaki, ahol te elsz. Innen nehez segitseget nyujtani, te viszont ott vagy fel eve, biztos vannak ismeroseid, illetve utana is tudsz jarni, hogy hol tartanak nyelvtanfolyamokat - iratkozz be egyre.
2008. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Próbálj beíratkozni a Volkshochschule-ra, itt szept. -töl illetve febr.-tól vannak új tanfolyamok. Ha idöben jelentkezel, pl. legközelebb januárban, van ingyenes szintfelmérö is, ami alapján a legmegfelelöbb csoportba sorolnak.

Dolgozol? Munkával lehetne még sokat tanulni (tudom, nehéz állást találni, én is itt élek), ha lenne lehetöséged kisebb alkalmi munkára, ez sokat segítene. Ha barátokkal vagy, akkorj járjatok el szórakozni. Próbálj TV-t nézni, emlékszem én az idöjárásjelentéssel kezdtem :)

, ezt könnyebb volt megérteni.

Remélem tudtam segíteni!

2008. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia!Én Brémában élek,és csak azért költöztem ide,mert a párom a cégének erre a székhelyére került!32 éves vagyok,és azelőtt soha nem tanultam németet,csak angolt és franciát!Február óta vagyok itt,és csak júli elejétől iratkoztam be egy nyelviskolába!Nekem csak ez segített,mert én sem tudok autodidakta módon nyelvet tanulni,csak ha a szókinccsel együtt a nyelvtant is tanítják nekem!Tényleg sokat használ,ha társaságba jársz,vagy rengeteget hallgatsz Tv-t,rádiót!De azért egy minimális nyelvtanulás szükséges!Én sem beszélek még jól,de azért el ki tudom nyögni,amit szeretnék,ha egy szót nem ismerek,megpróbálom körülírni!Ma is állatorvoshoz kell vinnem a cicámat,nem lesz egyszerű,de meg lehet oldani!Szóval,ha van lehetőséged,mindenképpen iratkozz be egy suliba,ha szükséges,tudok segíteni,keresni neked címeket!Hajráá!! :)
2008. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, koszonom a valaszokat. Mar megkerdeztem azt a sulit, itt helyben nincsen , Wörthben lenne , nincsen arra kozlekedesem , de Karacsony elott bekoltozom a varosba , remelem ott talalok sulit.Amugy munkam mar lenne, csak a papirokkal vacakolnak.Remelem nem sokaig, mert mar fogytan van a penzem. :(

Ha tudsz kuldesz cimeket, vagy te melyik suliba mentel , hatha van erre is olyan.

Koszonom

2008. dec. 5. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! A neten is nézheted, www.vhs.de alatt, vagy www.inlingua.de/baden-wuerttemberg. Beírhatod a google-ba,

hogy Sprachschule (nyelviskola) s itt is találsz pár címet, vagy telefonszámot stb.

Sok sikert! Jó böngészést!

2008. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! Én jelenleg Freiburgban élek és én is most tanulom a németet! Nyelviskolába mindenképpen iratkozz be (Deutsch als Fremdsprache - német mint idegennyelv)mert nemcsak a nyelvtant tanulhatod meg de új barátokat is szerezhetsz! A vhs-t én is ajálom mert olcsó és jó iskola is. (1 tanfolyam olyan 110 euro - én is ide járok) Amit tudok ajánlani, hogy vannak ingyenes újságok, prospektusok (pl. aldis) és ezeket olvasgasd sokat lehet belőle tanulni. Vagy ott van pl. a www.spiegel.de ahol ha naponta csak 1 cikket olvasol már az is jó! A tv nézés és rádió hallgatás is nagyon hasznos!

amit még tudok ajánlani az a [link] ez egy német nyelvű torrent oldal ahonnan a legújabb filmeket tudod letölteni! (Ha nem értesz a torrentezéshez írj egy e-mailt az anett.krisko@yahoo.com-ra és elmagyarázom)

Ha pedig olyan helyzetbe kerülsz, hogy vkivel kommunikálnod kell kérd meg, hogy beszéljen lassan (Bitte, sprechen Sie langsam!) És ha tudsz mindenképpen szerezz be egy magyar nyelvű német nyelvtankönyvet! Ez szerintem nagyon fontos! Remélem tudtam segíteni!

2009. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!