Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik itt oltogatják az egyetem...

Akik itt oltogatják az egyetemeket azok mind a Harvardra jártak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 29. 17:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%

Mondtam, vannak jó szakok. De a legtöbb szak nem ilyen. Van pár jó szak amivel tényleg lehet jól keresni, általában mérnöki meg IT-s szakok, de a többi nem sokat ér.

Ismerek gázszerelőt, aki 76 éves és még mindig dolgozik, jól tartja magát.

2020. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és mi tart vissza attól, hogy leülj és megtanuld azt, ami ér is valamit?


Még mindig több értelme van 3 év helyett 5 év alatt elvégezni egyet, ami ér is valamit, mint leélni 50 évet melóval úgy, hogy tudod, hogy soha nem ülhetsz majd le, különben a családodnak nem lesz mit enni. Szerintem.


De ahogy gondolod. Én megyek, seggelek tovább inkább, annak több értelme van, véget ért a pihenőidőm amúgy is.

2020. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
76 évesen is muszáj dolgoznia, mert ennie kell. Nem azért dolgozik, mert jól tartja magát, mázlija van, hogy jól tartja magát, mert muszáj dolgoznia. Azért ne keverjük az okot az okozattal!
2020. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%

"Igen, és mi tart vissza attól, hogy leülj és megtanuld azt, ami ér is valamit?"


Mert olyan szakot nincs értelme választani ami nem is érdekel.

2020. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%
Hmm... ez egy mítosz. Mindenben meg tudod találni azt, ami érdekel és ami neked való. De hány bölcsészt hallottam már sírni, hogy nem megy a matek, akkor emiatt szegénységre van ítélve. Az igazság az, hogy meg sem próbált tenni ellene. Csinált 2 tök felesleges papírt, majd ül és sír. De higy egyszer is küzdött volna a jobbért, na azt már nem. Még a végén kiderült volna hogy sikerülhet. IT-ban sem csak programozók dolgoznak, van munka bőven más skillekkel rendelkezőknek is. De tényleg, valahogy jobb szenvedni mittudomén karikatúrákat rajzolva a Balcsi parton meg nem értett művészként, mint haladni a korral és tanulni, számitógépes grafika vagy UX/UI vonalon.
2020. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz ez a gyakran hangoztatott melós mantra, hogy a diplomások munkanélküliek meg kevesebbet keresnek. A teljes ellentetje a valóság.

[link] (sajnos a KSH nem publikál hasonlót, de minden országban ez a tendencia.)

Vagyis, 2018-ban a foglalkoztatottsági arány a diplomások között 88% volt, az alacsonyabb végzettségűek körében csak 72%. Az éves medián jövedelem is a diplomások esetében magasabb, mintegy 4.000.000 Ft-tal évente. A karrier első éveiben valóban nem robbantanak bankot a diplomások, de az évek és a szakmai tapasztalat növekedésével megelőzik az alacsonyabb végzettségűeket. Ami nem zárja ki, hogy ne kereshetne sokat egy szakmával rendelkező, de ha a nagyképet nézzük a diplomások munkaerőpaci helyzete jobb, jövedelem és munkanélküliség szempontjából is.

A most aktuális távmunka lehetőségéről, a munkahely biztonságáról és a jövőbeni trendek hatásáról nem is beszélve.

2020. aug. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%
Aztán bölcsészdiplomával hogy csinálsz karriert?
2020. aug. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem. "csak" 3 3gyetem összesen 4 szakára jártam (PPKE, BME, OE), amiből 3-at sikeresen elvégeztem vagy elvégzek. 2 másik egyetemre hallgattam át (SOTE, ELTE) Voltam óraadó is. Korrepetálok is embereket egyetemi tárgyakból.


Szerintem elég komplex véleményem van arról, hogy hol és milyen formában valósulnak meg igazán jól dolgok és hol/hogyan nem. Illetve aktív munkavállalóként szerintem jobban fel tudom mérni, hogy mivel éri meg kínlódni és mivel nem. Itt is le szoktam néha embereket beszélni, akik fiatalságukban, tapasztalatlanságukban olyannyira elfogultak, hogy elhisznek minden elitista dumát és amivel porba döngölik néhány ember szakmai önbizalmát. Általában a fanatikusok tolják is neki a downvoteot, akik meg megjárták, belátják, hogy mennek a dolgok... Sőt, kapaszkodjatok meg, az elitegyetemeket tudnám szidni a legjobban.


Szóval azt hiszem (de javítsatok ki, ha tévedek), joggal kritizálhatom a hazai felsőoktatást és igazából mindenki, aki valaha részt vett benne. Ahhoz, hogy tudd, hogy valami szar, nem kell messzire menned. Azt az ember érzi Harvard nélkül is. Én is éreztem, ha szar helyre jártam vagy olyat tettek velem, ami egyszerűen nem volt korrekt cafy épp összeszedett.

2020. aug. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg már meg sem említem, hogy a hallgatók között is van ezerféle ember. A hallgatóság fele nem azért tanul, hogy mindenáron pénzt keressen az adott papírral. Az egyetem nem pénzgyárosképző, hanem megbízható forrása a információnak. Átadja annak alapjait, ami érdekel és megtanít rá, hogy hol keresd meg a többit és mit fogadj el hitelesnek. Nagyjából ennyi a lényege. Hogy pénzt is tudsz vele keresni..? Na bumm... Azzal tudsz, amire a piac azt mondja épp, hogy értékes. Attól még maga a tudás nem lesz értéktelen. Én is tanultam dolgokat, amikkel nem keresek pénzt, de egyszerűen tisztességesen akartam tájékozódni a témában. Megérteni azt és általa a világ egy szeletét. Nagyjából ennyi a felsőoktatás lényege.
2020. aug. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18%

#12

Nem mindenki van oda az irodai munkáért. Én megpusztulnék ha egész nap irodában kéne ülnöm egy számítógép elött erőltetve a szememet. Inkább a fizikai munka. Változatosabb, frissebben tart, mozoghatok közben

2020. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!