Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Fogorvosnak vagy gyógyszerészn...

Fogorvosnak vagy gyógyszerésznek tanulnátok? Miért? Nemet és kort is írjatok!

Figyelt kérdés
Amit rólam tudni kell, hogy mindkét hivatás érdekel és mindkettőt szívesen csinálnám. Valószínűleg a fogorvosit fogom elsőnek megjelölni, mert ahhoz kicsit jobban húz a szívem, viszont a gyógyszerészet szerintem kevésbé stresszes. Észak-Európában élek itt mindkettőt elég jól megfizetik. Még nagyon fiatal vagyok, de már most nyugdíjas (levéglegesített), mert volt egy nagyobb betegségem. De jelenleg nagyon jól vagyok és az orvosom szerint mindkét szakot eltudnám végezni és gyakorolni is mindkét hivatást.Itt lehet tanulni és dolgozni is a nyugdíj mellett. A hossza nem számít, mint írtam, fiatal vagyok + itt fizetnek is azért, mert tanulok + fizetik a lakhatást. Egyébként 5.5 éves itt az alap fogorvosi képzés és 5 éves a gyógyszerészeti azon része, amivel patikát is nyithatsz, a sima gyógyszerészet viszont csak 3 éves. Nem az itteni válaszok alapján fogok dönteni, de azért szívesen olvasnék néhány véleményt, pro és kontra ügyben. Köszönöm szépen! Szép napot nektek! :)

2020. nov. 14. 14:54
A kérdező szavazást indított:
fogorvos
gyógyszerész
23 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Valószínűleg így fog kinézni a sorrendem: 1 fogorvos 2. 5 éves gyógyszerész 3. 3 éves gyógyszerész
2020. nov. 14. 14:55
 2/62 anonim ***** válasza:
84%

Én orvosnak készülök (azon belül is neurológusnak),szóval így válaszolok a kérdésedre.


Őszintén szólva van egy kis tapasztalatom anyám révén (ő fogorvos) és eléggé "koszos" meló. Így,hogy most járvány is van,így meg kifejezetten veszélyes is. Nem tudom,hoyg Észak-Európában hogy vannak a fogorvosi viszonyok,de szerintem keress fel ott fogorvosokat néhány kérdéssel.


Szerintem a gyógyszerészet sokkal "tisztább" munka,de eléggé komoly dolgok folyank ott szerintem.


17/F

2020. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy kifejtetted 2-es.


Azt kihagytam, hogyha véletlen a 3 éves gyógyszerészetire vesznek fel, akkor utólag még mindenképp elvégzem azt a két évet külön. Csak a betegségem miatt gondolom,hogy a gyógyszerészet kevésbé stresszes lenne számomra, de úgy vélem a fogorvosi felé jobban húzok. Várom a további véleményeket!

2020. nov. 14. 15:41
 4/62 anonim ***** válasza:
83%

(2-es vagyok)


Én azt tanácsolom neked,hogy keress fel ez ügyebn egy-két fogorvost és kérdezz tőlük.

2020. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Beszélgettem már itteni fogorvosokkal, ők imádják a szakmájukat. Gyógyszerészekkel még nem találkoztam csak a patikában, de ott elég mosolygósak, valószínűleg ők is ugyanúgy szeretik a munkájukat.
2020. nov. 14. 16:07
 6/62 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként ha szabad megkérdeznem,pontosan melyik országban élsz?
2020. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Finnországban.
2020. nov. 14. 16:13
 8/62 anonim ***** válasza:
73%

O,az egy nagyon szép ország,a tóvidékek pedig egyszerűen csodálatosak. Na mindegy,ennyire ne kanyorodjunk el a témától,csak kíváncsi voltam:)


Egyébként te ott is tanultál középiskolában? Ha igen,akkor tudnál nekem segíteni?:)

2020. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Szívesen beszélgetek az országról is. Igen, itt tanultam és tanulok is gimnáziumban, itt élek már 10 éve, finn állampolgár is vagyok. Szívesen segítek persze, miben tudnék?
2020. nov. 14. 16:19
 10/62 anonim ***** válasza:
43%
Szupi,írok neked privátot. Lenne pár kérdésem az oktatásról.
2020. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!