Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Fogorvosnak vagy gyógyszerészn...

Fogorvosnak vagy gyógyszerésznek tanulnátok? Miért? Nemet és kort is írjatok!

Figyelt kérdés
Amit rólam tudni kell, hogy mindkét hivatás érdekel és mindkettőt szívesen csinálnám. Valószínűleg a fogorvosit fogom elsőnek megjelölni, mert ahhoz kicsit jobban húz a szívem, viszont a gyógyszerészet szerintem kevésbé stresszes. Észak-Európában élek itt mindkettőt elég jól megfizetik. Még nagyon fiatal vagyok, de már most nyugdíjas (levéglegesített), mert volt egy nagyobb betegségem. De jelenleg nagyon jól vagyok és az orvosom szerint mindkét szakot eltudnám végezni és gyakorolni is mindkét hivatást.Itt lehet tanulni és dolgozni is a nyugdíj mellett. A hossza nem számít, mint írtam, fiatal vagyok + itt fizetnek is azért, mert tanulok + fizetik a lakhatást. Egyébként 5.5 éves itt az alap fogorvosi képzés és 5 éves a gyógyszerészeti azon része, amivel patikát is nyithatsz, a sima gyógyszerészet viszont csak 3 éves. Nem az itteni válaszok alapján fogok dönteni, de azért szívesen olvasnék néhány véleményt, pro és kontra ügyben. Köszönöm szépen! Szép napot nektek! :)

2020. nov. 14. 14:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

Egyébként azért is nehéz szerintem a választás,mert távoln állnak egymástól.


Nekem tényleg nagyon úgy tűnik,hogy fogorvos szeretnél lenni,így szerintem válaszd azt.

De ha még bizonytalan vagy,akkor szerintem menj keress fel egy gyógyszerészt is,hogy jobban átlásd a dolgokat.

2020. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Ez így van. Gondolkodtam még az általános orvosin is, de itt nem lehet bejelölni csak egyféle orvosit, vagy fogorvos,vagy általános orvos vagy állatorvos. Általános orvosin nem látom,hogy utána mifelé tudnék szakosodni, nyilván több a lehetőség,mint fogorvosival, de ott a kézügyesség amire szükség van nagyon megfogott. Esetleg a sebészet érdekelne az általános orvosin vagy a neurológia.
2020. nov. 15. 10:55
 23/62 anonim ***** válasza:
Szájsebész?
2020. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
Igen, az nagyon érdekel, még utána kell járnom, mert úgy tudom kétféle létezik, egyikhez elég a fogorvosi, másikhoz meg kell az általános orvosi + fogorvosi is együtt,ha jól értelmeztem. Tehát mindkettőt el kell végezni. Ez is nagyon mozgat. Végülis nem sietek, így akár mindkettőt is elvégezhetném. Színjeles vagyok, szóval valószínűleg felvételiznem se kell majd, automatikus lesz a felvételem. Eddig a próbaérettségik is mind a 9 tárgyból jelesek lettek.
2020. nov. 15. 11:00
 25/62 anonim ***** válasza:
Szóval te még gimnazista vagy?
2020. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok.
2020. nov. 15. 11:04
 27/62 anonim ***** válasza:
A szájsebészethez is kell azért jó kéztechnika. Szerintem azért ezen is gondolkodj el:)
2020. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Azzal szerintem nem lenne baj. Pont emiatt is tetszik.
2020. nov. 15. 11:10
 29/62 anonim ***** válasza:

Számolgatni szeretsz?:D

Mert a gyógyszerészetben azért vannak számolgatások.

2020. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:
10-es vagyok emelt matekon, az olyan, mint nálatok az emelt matek fölött. Néztem, ami nektek emelt matek, az nekünk középnek felel meg. Nehéz megmondani, hogy humán vagy reál beállítottságú vagyok, talán a kettő között és talán egy lehelletnyivel közelebb a humánhoz. Pl. finnből, svédből, angolból, németből is emeltet teszek, imádom a nyelveket is.. Viszont inkább tanulok kémiát, mint történelmet, de összességében minden tantárgyat szeretek és élvezek tanulni. Itt gyógyszerészetin egy 1000 oldalas anatómia könyv a felvételi + kémia (csak számolások), ott jöttem rá, hogy az anatómia nagyon érdekel. Orvosira kémia, biológia, fizika a felvételi. Viszont, mint írtam a felvételit valószínűleg megúszom mindkét szaknál. Talán egy kicsivel az orvosis tárgyak közelebb állnak hozzam, ahogy így nézegettem. A kémia valószínűleg elég tömény lesz a gyógyszerészetin, másfelől ott meg kevésbé kellene magolni, az se hátrány.
2020. nov. 15. 11:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!