Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kellene elérnem ahhoz,...

Mit kellene elérnem ahhoz, hogy kijussak az Mit ra? (Massachusetts Institute of Technology)

Figyelt kérdés

Az ELTE matematika alapszakán vagyok 1. éves, a jegyeim elég jók és természetesen az angol tökéletesen megy.

A pénzel kapcsolatos dolgokat most inkább hagyjuk, elég jó családi hátterem van és a lakhatást is megtudnánk oldani.

Inkább az érdekelne, hogy milyen átlagot + eredményeket pl.: tdk, publikáció versenyeredményeket kellen produkálnom ?



2020. nov. 15. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek. De az egyetem honlapján nyilván mindent megtalálsz.

[link]

2020. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
szerencsére a magyar helyesírással nem kell foglalkoznod, mert ott angolul beszélnek
2020. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Őszintén, már az is érdekes lesz ha kiengednek az ELTE-ről ilyen helyesírással.
2020. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Imádom a helyesírásba belekötőket:D

alapból matekot tanul, ahol kutyát nem érdekli, hogy egy szót helyesen írsz-e le. Másrészt nem egy hivatalos levelet írt, hanem egy anonim oldalra tett fel egy kérdést, szóval minek kellett volna helyesen írni neki?

Harmadrészt aki jól tud angolul és fiatal, az rengeteg angol tartalmat fogyaszt, és gimiből kikerülve (reál) szakokon rohamosan romlani fog a helyesírása. De ez nem azt jelenti, hogy google segítségével ha akar, akkor sem tud helyesen írni.

Negyedrészt az angol sokkal többet ér és sokkal többet számít reál területeken a munkaerőpiacon. Szóval angolul helyesen és választékosan beszélni/írni sokkal fontosabb dolog, mint magyarul.

2020. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Imádom a helyesírásba belekötésbe belekötőket.


Szerinted miféle ember az, aki az anyanyelvét sem tudja megtanulni? Nem kell válaszolnod, igazából nem érdekel. Így is akkor egy szarkupac ez az ország amit már nehezen lehet kibírni.

2020. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes. Én 13 éves korom óta élek Angliában és most végzek Computer Science BSc-n, mégis tudok írni 🤷‍♂️
2020. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Kérdező, a helyesírásodat leß@rom. Engem az jobban izgat, hogy miért nem sikerült begépelned a keresőbe a "MIT application mathematics MSc" kifejezést. Onnan a második találat.

Bár tény, hogy hallottam nagy matematikusról olyan anekdótát, hogy a hétköznapi életben teljesen hasznavehetetlen volt.

2020. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd meg, amit #7 leírt. Ott látsz pontosabb elvárásokat, de az átlag mellett általánosságban ilyeneket szeretnek, mint a kutatási tevékenység, TDK, OTDK, demonstrátorság, tanítás, Erasmus félév, diákszervezet, esetleg valami olyan munka, ahol használod a tanultakat (pl. bank).
2020. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Kérdező, amit eddig összeszedtem ismeretet erről, aszerint ezekre a helyekre (Ivy League, MIT), olyan és annyi ember jelentkezik, akik nagyon ott vannak a szeren, így a tanulmányi átlaguk alapján nemigen lehet őket rostálni. Emiatt sokat nyom a latban a felvételiben az extra curriculum tevékenység (ld. #8). Anélkül a felvétel esélye jelképes.
2020. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sörhas.
2023. júl. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!