Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell csinálni ahhoz, hogy...

Mit kell csinálni ahhoz, hogy valaki kijusson egy SZTE kaliberű magyar egyetemről, egy Oxford kaliberű külföldi egyetem mesterszakjára?

Figyelt kérdés
Valamint mennyivel nehezebb ezt elérni 25 éves kor felett?

2020. nov. 17. 02:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nyelv, pénz.
2020. nov. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nyílván nem csak ennyi.


Azt is tudom, hogy first class diploma kell hozzá, de még ez is irreálisan kevés...

2020. nov. 17. 03:34
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Minimum otdk elso helyezes, egyeb innovacios versenyek,nem art, ha mellette mondjuk egy sportbol vilagbajnok vagy, es az is elony, ha pl. valamelyik tanarod ismer kintit, vagy kutatott is vele.
2020. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk a sport nem tudom, hogy miért lenne előny... Mondjuk egy matek vagy pszichológia mesternél.

Az OTDK az valószínű.

2020. nov. 17. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem csak az erdekli oket, hanem h szabadidoben is versenykepes legyel. Ket ismerosom van cambridgeben, mindegyik versenyszeruen sportolt.
2020. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor viszont 25 felett, ha addig nem rendelkezett valaki komolyabb eredményekkel, már ki sem lehet jutni? Hiába, ha később szerzett eredményeket, az már nem számít?
2020. nov. 17. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez azert elegge eredmenyfuggo, de ha a legjobbak kozott akarsz a legjobb lenni... Vagy ovodas korod ota ismered az utad es nyersz meg mindent, vagy csak kesobb derul ki, hogy zseni vagy, kivalo tehetseg egy adott teruleten.
2020. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért egyáltalán nem kell annyira elszállni a földtől, Oxbridge egyetemeken is vannak nem oda valóak. Oda is ugyanolyan emberek járnak mint más egyetemekre is, csak jobban izgatja őket a ranking mint minden más és erre gyúrtak.

Abszolút nem kell Istennek lenned, hogy ilyen helyen tanulhass. Elég a fent említett nyelv és pénzen kívül egy nagyon jó átlag, egy jó referencia és egy jól összerakott personal statement. Minden más csak extra. Angol egyetemen végzek lassan, jövőre mesterre is megyek, de őszintén soha nem vágytam arra, hogy a top 2 egyetem egyikére menjek, még ha meg is tehetném. Márcsak az ottani sznobság miatt sem. Mesterre amit kinéztem pár hellyel van az Oxbridge mögött, de ebben is nagyon kételkedem az utóbbi indokok miatt. Jobban érezném magam egy olyan helyen ahol vagyunk 20-an egy közepes egyetemen, minthogy 200 közül csak egy ID szám legyek, ráadásul érdemes a module-okat is nézni.

Ha csak kettő közül kell választani, inkább Oxford szimpatikusabb, de igazából ha Russell group már oly' mindegy, a hely és a module-ok és diákok véleménye döntse el a többit.

2020. nov. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És melyik egyetemet nézted ki?

Engem sem csak az Oxford érdekel...

Sőt sok egyetem érdekel jóval alatta is, csak ezt írtam ki a kérdésben, mert ez a leginkább ismert.



A korom miatt félek a legjobban...

Valamiért nagyon irreálisnak érzem, hogy majd annyi idősen (addigra 25-26 leszek) azt mondják hogy inkább nekem adják a helyet, mint egy fiatalabbnak.


Mindenképpen el kell magyaráznom vajon, hogy mi történt az életemnek abban a 2-3 évében aminek nem nagyon van nyoma, vagy létezik hogy ez nem is érdekel majd senkit?

2020. nov. 18. 02:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj a korod miatt! Tényleg ne. Átlagéletkor a 24-28 év a mesterképzésre jelentkezők között. Általában, még diverzitás kvótájuk is szokott lenni a külföldi egyetemeknek és külön örülnek, ha ebből a posztkommunista országból valaki elmenekül hozzájuk:)


Az SZTE kaliberű egyetem nálad mit jelent? Én (is) idejárok és egyáltalán nem vagyok megelégedve a működésével.

2020. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!