Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetem skandináv,...

Orvosi egyetem skandináv, északi roszágokban?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy én ingyenes állami egyetemre gondolok, ösztöndíjasra. Akik odajártatok orvosira mi volt az eljárás? Érettségit elfogadják, vagy hallottam, hogy ilyen levelet kell írni és az alapján vesznek fel. Milyen az oktatás kint, és ha esetleg összetudjátok picit hasonlítani a magyar egyetemekkel az is segítség lenne. :)

2021. jan. 3. 16:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
12%

Aha. Szerinted a kérdezőt is eltartja majd a finn állam?


Biztosan rengeteg tudnál mesélni a finn felsőoktatásról, de azért a világban a legtöbb helyen az emberek fizetnek a lakhatásért, ételért. Kiköltözés. Repülőjegy. Közlekedés. Orvosi szolgáltatások. Biztositás. Ruházkodás. Tankönyvek. Sorolhatnám.


Ingyen élsz, ha szabad kérdeznem?

2021. jan. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ezek mind ingyen vannak, a kérdezőt természetesen nem tartja el az állam, de le tudom írni mennyivel kalkuláljon. Az oktatás mindenestre ingyenes és az egyetem való étkezés is szinte ingyen van(2euró),cserébe svédasztal lazaccal stb,normális étkezési lehetőség. Finnország amúgy,ahogy egész Észak-Európa elég drága, cserébe a fizetések,főleg az orvosiak a csillagos egeket verdesik. De gondolom annyit tud a kérdező is,hogy nem lesz olcsó, ő csak annyit írt, hogy a képzés legyen ösztöndíjas/ingyenes, és az bizony az itt. Emellett,hogy eltartja az állampolgárokat az állam lehet ösztöndíjat is kapni pluszban az egyetemtől, azt nem tudom külföldiek megkaphatják e,de érdemes utána kérdezni az adott egyetemtől.
2021. jan. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
Az kimaradt,hogy itt az összes gyakorlatot busásan megfizetik,semmit se kell ingyen csinálni. Ezért tuti kapnak a külföldiek is pénzt,fizetséget. A kötelező gyakorlatok után is.
2021. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ide csak nagyon alapos felkészülés után lehet jönni, Magyarországon röhögve jutottam kb be, itt vért izzadtam,hogy felvegyenek. Csak nagyon elszántaknak ajánlom, amúgy van diákhitel is kb 1000 euró havonta.
2021. jan. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

A finn állampolgárságot hogyan kaptad meg?


Egyik szülő miatt?

2021. jan. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Itt éltem + a férjem finn, ezek miatt együttesen kaptam meg. Kellett hozzá,hogy itt adózzak, ez teljesült azzal,hogy amíg tanultam a finn állam fizetett és abból adóztam, kellett hozzá,hogy beszéljem vagy a finn vagy a svéd nyelvet, ez is teljesült és rövidebb ideig történő ittlakást kértek, mivel a férjem finn.
2021. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
+ gimiben tanultam, már gimiben is kapnak fizetést a tanulók
2021. jan. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Értem. Ezekszerint rossz országba születtem!


Szoktak itt lenni a gyk-n ilyen jellegű kérdések, hogy "Japánban, Angliában, Ausztriában" akarnak tanulni menni középiskolások és nem mérik fel helyesen, mibe is kezdenek bele.


Ezért is kérdezgettelek, mert azért egy kicsit felemáns képet festettél a válaszaiddal. Azért az átlag ember nem rendelkezik a magyar állampolgárságon kívül más ország állampolgárságával.


A legtöbb családnak komoly anyagi befektetést jelent, ha a gyerekeiknek ilyen ambicióik vannak és támogatni akarják őket a szüleik.


Továbbra is kitartok az álláspontom mellett, hogy az élet drága. Főleg külföldön.

2021. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy az élet nem olcsó külföldön, mondjuk itt 10 év alatt rengeteget csökkentek az árak a fizetések meg rengeteget nőttek. Mára az étel kb. mint Magyarországon ugyanannyiba kerül,sőt a tejtermékek még jóval olcsóbbak is, hús talán egy kicsivel drágább, a többi kb. azonos ár. Az albérlet elég drága, egy garzon kb 800 euró Helsinkiben, viszont Bp-en is eléggé növekednek az árak. Műszaki dolgok ugyanannyiba kerülnek vagy olcsóbbak. Tehát, ha pl. Budapesten tanulna és fizetnének neki teljes albérletet,akkor akár már tanulhatna itt is, ha beszél több nyelvet.


Van akinek még így is megérheti kiköltözni, főleg, ha utána itt akar elhelyezkedni a remek fizetések miatt. Persze otthoni diplomával is lehet,de azzal kb oda vesznek fel,ahova itteni nem akar menni, és tudni kell svédül,angolul,finnül ez a minimum. Ide szerintem állampolgárokon kívül annak éri meg jönni, aki mindenképp külföldön tervezi az életét, vagy itt vagy máshol. Mivel az itteni diploma benne van a top 100-ben, a Helsinki egyetem orvosi képzése a top 10 orvosi képzések között is.

2021. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

Finnországi kommentelő: a te eseted kb. alig vonatkozik a kérdező helyzetére.

OK, hogy eldicsekedtél ezekkel - de ezekből a kérdezőre kb. semmi nem vonatkozik. Mert nem állampolgár.

2021. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!